Whitney Houston se vrací. Vystoupí v Praze jako hologram se svou kapelou

Vydáno 13.12.2019 | autor: Josef Martínek

Zpěvačka Whitney Houston bude po Roy Orbisonovi, Buddy Hollym nebo Marii Callas další hvězdou, která v podobě hologramu vystoupí v rámci turné po celém světě. Jednou ze zastávek bude 26. března 2020 i pražský Kongresový sál. Hologram slavné zpěvačky doprovodí její původní živá kapela, zpěváci a tanečníci - vše obklopené velkolepou scénou a osvětlením.

Whitney Houston se vrací. Vystoupí v Praze jako hologram se svou kapelou Whitney Houston se vrací. Vystoupí v Praze jako hologram se svou kapelou

Hologramová šou nazvaná „Večer s Whitney“ je dílem americké technologické společnosti BASE Hologram, která provozuje unikátní hologramové koncerty. V minulosti se jí podařilo zrealizovat hologramové koncerty Marie Callas či Roy Orbisona a dalších nesmrtelných legend. Po oficiálním udělení souhlasu pozůstalých a bývalého managementu Whitney Houston přichází se svým nejnovějším koncertem, na kterém zazní všechny zásadní hity zpěvačky, včetně Will Always Love You, I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me), How Will I Know, I Have Nothing, The Greatest Love of All nebo Higher Love.

TOP 10 zpěváků a zpěvaček, kteří v Česku nikdy nevystoupili a už ani nevystoupí: Prince, Whitney Houston i Amy Winehouse

Whitney Houston byla talentem, který nelze popsat slovy. Přesahovala všechny hranice,“ říká předseda představenstva a generální ředitel BASE Entertainment a BASE Hologram Brian Becker. „Projektem The Hologram Tour vytváříme nový typ divadelního koncertního zážitku, jehož cílem je zachytit onu magii. Pokaždé když vstoupila na pódium, vydala ze sebe obrovské charisma a emoce - to je to, co se chystáme přivést k publiku. Je nám ctí, že můžeme v našem projektu její odkaz dále uchovávat,“ dodává.

TOP 8 coververzí, které předčily originál: Whitney Houston, James Arthur a další

„Víme, že jsme se s BASE rozhodli správně,“ doplňuje Pat Houston, bývalý manažer zpěvačky a dnes generální ředitel The Estate Whitney E. Houston. „Whitney není s námi, ale její hudba s námi bude žít navždy,“ uzavírá.

Program a dramaturgie večera vznikla pod taktovkou uznávané choreografky Fatimy Robinson, kterou proslavily mnohonásobné profesionální certifikáty i spolupráce s umělci jako Rihanna, Kanye West či Mary J Blige. „Jsem opravdu poctěna, že jsem dostala příležitost pomoci vystavět show na počest Whitney. Vždy jsem si užívala, když jsem mohla sledovat tuto neskutečnou ženu na jevišti a poslouchat její hlas. Jsem šťastná, že jsem součástí týmu, který chce tento zážitek zrekonstruovat a přinést tutéž emoci její fanouškům,“ říká slavná choreografka.  

Hologramová šou Whitney Houston projede celý svět. Turné začne v únoru 2020 ve Velké Británii, následně navštíví Belgie, Nizozemsko, Švýcarsko, Německo, Rakousko, Dánsko, Norsko nebo Švédsko. Oznámené jsou už i koncerty v Mexiku a USA. 26. března 2020 unikátní show dorazí i do Prahy.

Text: TZ

Témata: Whitney Houston, koncert, hologram, Praha

zavřít