RETRO: Prince a Princezny: 22 žen, které prošly jeho studiem a někdy i postelí

Vydáno 21.04.2016 | autor: redakce

V rámci vzpomínání na legendárního Prince, od jehož nečekané smrti uplynul 21. dubna rok, jsme sáhli do archivu pro článek rekapitulující nejzásadnější ženy, které prošly jeho studiem - a někdy i postelí. Jeho dívky mají společné vysoké nadání, atraktivní vzhled a relativně malou výšku - s ohledem na jeho cca 160 cm. Článek je z roku 2004, tudíž neobsahuje informace z pozdějších let. Pro zachování autenticity jsme jej ponechali beze změn. 

RETRO: Prince a Princezny: 22 žen, které prošly jeho studiem a někdy i postelí Prince v obležení dvou výtečných hudebnic - vlevo Rhonda Smith, vpravo Candy Dulfer

APOLLONIA
Modelka a zpěvačka (vlastní jméno Patricia Kotero) byla členkou dívčích skupiny Vanity 6 a Apollonia 6, jejichž hudbu tvořil a nahrával převážně Prince. Zahlédnout jste ji mohli v Princeových filmech Purple Rain a Under Cherry Moon v polovině 80. let.

 
RETRO: "Máte rádi pop? Tak jste na špatné adrese," řekl spratek Prince v Berlíně. Místo hitů hrál jazz

CANDY DULFER
Holandská saxofonistka se už jako osmnáctiletá připojila k Princeovi na turné Lovesexy (1988) a průběžně s ním spolupracuje dodnes. Je právoplatnou členkou New Power Generation a je slyšet i na jeho posledních albech. Vlastních cédéček už stihla vydat osm.

LIVE: Díky Candy Dulfer a Chanci Howardovi i Praha uctila památku Prince

CARMEN ELECTRA
Top modelku ze Cincinnati vzal Prince pod svá křídla v roce 1992, na její album a singl Go-Go Dancer se však brzy zapomnělo. Později moderovala na MTV, hrála v Pobřežní hlídce a ve Scary Movie.

  vložte odkaz, text nemažte

CAT
Choreografka a tanečnice spolupracovala s Princem v období Sign O' The Times a Lovesexy. Videa z těchto turné obsahují odvážné erotické scény. Jako zpěvačka vytvořila pouhé dva singly. S klipem U Got The Look byla nominována na Grammy v kategorii Best Choreography (1987).


CHAKA KHAN
Majitelka jednoho z nejúžasnějších černošškých hlasů se vyznamenala na Princeově hitu I Feel For You (1984). Za duet s Rayem Charlesem obdržela Grammy. Když po třicetileté kariéře její hvězda vyhasínala, Prince jí zprodukoval a na svém labelu NPG Records vydal comebackové album Come 2 My House (1998).

Prince - fialový malý velký muž pop music

INGRID CHAVEZ
Mexickou básnířku a zpěvačku Prince pozval do svého Paisley Parku v Minneapolis, později do filmu Graffiti Bridge (1990). Nakonec se podílel i na jejím bezejmenném albu v roce 1992. Ingrid měla osobní a hudební pletky i s Davidem Sylvianem nebo Lennym Kravitzem.JILL JONES

Američanka s italskými předky Prince zaujala začátkem 80. let Její hlas využil na albu 1999 (1983). Na oplátku jí o čtyři roky později vyprodukoval vlastní desku. Poté se Jones mihla například na nahrávkách japonského skladatele Ryuichiho Sakamota.
KATE BUSH

Nenapodobitelná anglická art-rocková zpěvačka využila Princeových instrumentálních a vokálních schopností v roce 1993 pro album Red Shoes.

 

 
vložte odkaz, text nemažte

KRISTIN SCOTT THOMAS
Herecky debutovala v Under Cherry Moon (1996), během jehož natáčení s Princem chvíli chodila. Poté se její kariéra rozjela naplno: Hořký měsíc, Čtyři svatby a jeden pohřeb, Anglický pacient, Mission Imposible...
MAVIS STAPLES

Kariéru začínala už v 60. letech na legendární soulové značce Stax. Princeovi asistovala na několika nahrávkách v čele s albem Graffiti Bridge (1980). Zpívala i s Johnem Mayallem, Curtisem Mayfieldem, Rayem Charlesem a mnoha dalšími.


MAYTE GARCIA
Portorikánská tanečnice a občasná zpěvačka byla s Princem od roku 1992. O čtyři roky později se jim narodil retardovaný syn, který zanedlouho zemřel. Manželství jim vydrželo čtyři roky. Samostatně jí lze slyšet na dvou albech, aktuálně se podílí na choreografii Britney Spears.


NONA GAYE
Dcera Marvina Gaye zremakovala otcovy šlágry Inner City Blues a What's Going On. S Princem hrála v 90. letech v mnoha videoklipech. Nejvydařenějším výsledkem jejich spolupráce je píseň Love Sign (1994). Nejnověji se objevila ve 2. a 3. pokračování Matrixu.

RHONDA SMITH
Excelentní baskytaristka hraje u Prince od konce 90. let. Dodnes je členkou jeho bandu New Power Generation. Slyšet ji můžete i ze samostatného alba Intellipop (2000).
ROSIE GAINES
Mohli jste ji zažít na Princeových koncertech, v hitu Diamonds And Pearls (1991), na stejnojmenném albu i na o rok starším LP Graffiti Bridge (1992). Na oplátku jí Prince produkoval CD Closer Than Close (1995).


SHEILA E.

Bubnující dcera někdejšího Santanova spoluhráče Peta 'Coke' Escoveda provází Prince s přestávkami celou kariéru. Nadchla fanoušky například na 2CD Sign O' The Times (1987). Většinu jejích sólo desek produkoval právě Prince, nejznámější je zřejmě CD Sex Cymbal (1991). Naposledy jsme ji viděli v projektu Divas Live (1994).

Inovátor, sexuální rebel i ten, co šel proti době: 10 podob legendárního Prince

SHEENA EASTON
Skotská zpěvačka se po boku Prince nejvíc zviditelnila díky singlu U Got The Look (1987) a na soundtracku k Batmanovi (1989). Jejich vztah prý přerušil Princeův románek s Kim Basinger. Na svém kontě má 14 vlastních alb a účinkovala například v seriálu Miami Vice.


SINEAD O' CONNOR

Kontroverzní Irka vděčí Princeovi mimo jiné za megahit Nothing Compares To You (1990). Zajímavostí je, že předtím zpívala tutéž píseň Susannah Melvoin (sestra Wendy) v dalším Princeově projektu The Family.


SUSANNA HOFFS
Zpěvačka 80's tria The Bangles, pro které Prince složil jejich největší hit Manic Monday. Po jejich epizodním vztahu a odchodu z kapely o sobě dala nejhlasitěji vědět bezejmennou deskou v roce 1996.

  

VANITY
Denise Matthews, kanadská modelka stojící v čele dívčího tria Vanity 6, které Prince vytvořil v polovině 80. let. Vedle něj si užívala také s Adamem Antem nebo Nikkim Sixxem z Motley Crue. Poté propadla drogám. Z těžké závislosti ji prý dostala evangelická víra.

 

 Divoký život Vanity: Prince v ní viděl svůj ženský obraz, pak se jí zjevil Ježíš

WENDY A LISA
Kytaristka Wendy Melvoin a klávesistka Linda Coleman nastoupily v 80. letech do Princeovy kapely The Revolution. Později se tata bisexuálně orientovaná dvojice zaměřila na sólovou tvorbu (3 alba), hostování na deskách jiných (Seal, k.d. lang) a vystupovala i pod názvem The Girl Bros.

MANUELA TESTOLINI
S Manuelou Testolini, o 18 let mladší Kanaďankou, se oženil v roce 2002 na Havaji. Manuela dříve pracovala v jeho studiích v Paisley Parku. Po letech hedonismu Prince uklidnila a přivedla k Bibli.


Poznámka redakce: Prince a Manuela se rozvedli v roce 2006. 

text: Jarda Hudec, Jan Petričko, foto: archiv

TémataPrince, funk, Princezny, Purple Rain

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít