Zahraniční nominační tipy Žebříku (I.): V kategorii Zpěvačka roku bojují Dua Lipa, Taylor Swift či LP, zpěvákem se může stát Ozzy Osbourne i Harry Styles

Vydáno 21.02.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Zahraniční část nominací ankety Žebřík je plná velkých jmen. Mezi zpěvačkami loni nejvíce zabodovaly Dua Lipa, Lady Gaga, LP, Miley Cyrus a Taylor Swift, která stihla vydat hned dvě alba. V kategorii Zpěvák roku pak byli nominováni Ed Sheeran, Eddie Vedder, Harry Styles, Ozzy Osbourne a The Weeknd. Hlasy svým favoritům můžete posílat až do 28. února, vyhlášení proběhne 21. května v DEPO2015 v Plzni.

Zahraniční nominační tipy Žebříku (I.): V kategorii Zpěvačka roku bojují Dua Lipa, Taylor Swift či LP, zpěvákem se může stát Ozzy Osbourne i Harry Styles Zahraniční nominační tipy Žebříku (I.): V kategorii Zpěvačka roku bojují Dua Lipa, Taylor Swift či LP, zpěvákem se může stát Ozzy Osbourne i Harry Styles


ZPĚVAČKA

Dua Lipa

Dua Lipa vydala v březnu své teprve druhé album, přesto však patří mezi největší hvězdy současnosti. Future Nostalgia přinesla několik celosvětových hitů včetně skladeb Levitating či Don´t Start Now, která si vysloužila hned tři nominace Grammy. Album jako takové pak získalo další dvě. V závěru roku přinesla britská zpěvačka reedici desky v podobě remixů, na kterých Dua Lipa spolupracovala s Madonnou, Markem Ronsonem nebo třeba s Missy Elliott, a také duet s Miley Cyrus.

ŽEBŘÍK: Nominacím vévodí Anna K, Lenny, David Koller, Marek Ztracený, Miro Žbirka, Lucie, Monkey Business a Tata Bojs

Lady Gaga

Zpěvačka Lady Gaga na sebe loni výrazněji upozornila především songem Rain On Me, který nahrála s kolegyní Arianou Grande. Skladba z jejího šestého studiového alba Chromatica dosáhla během roku již na několik hudebních ocenění a tamtamy se nese, že by nemusela vyjít naprázdno ani na cenách Grammy.

RECENZE: Lady Gaga se na novém albu pere se životem a tančí

LP

Písně hudebnice LP jsou zárukou kvality. Minulý rok se její fanoušci sice nového alba nedočkali, poslechnout si však mohli živák z Moskvy a zpěvačka se s nimi podělila také o zbrusu nové singly The One That You Love a How Low Can You Go. Pokud to situace kolem pandemie koronaviru dovolí, měla by se LP zúčastnit letošních Colours of Ostrava.

Miley Cyrus

Album Plastic Hearts zpěvačky Miley Cyrus můžeme zařadit mezi to nejlepší, co hudební scéna v minulém roce přinesla. Interpretka na něm opět ukázala zcela jinou polohu, tentokrát se totiž převtělila do rockové dračice z osmdesátých let. Deskou dokázala na svou stranu dostat nejen hudební kritiky, ale i své do té doby zaryté odpůrce.

Taylor Swift

Jméno Taylor Swift se loni skloňovalo mnohokrát. V červenci zpěvačka vydala album Folklore, v prosinci své příznivce pak překvapila deskou Evermore. Obě nahrávky se dočkaly pozitivního přijetí, během prvního týdne od vydání jich zpěvačka prodala milion kusů. Na Spotify pak Swift dokonce pokořila s Folklore rekord, co se nejstreamovanějšího alba v den vydání týče. Na cenách Grammy se hudebnice pokusí proměnit šest nominací.

RECENZE: Rok 2020 z Taylor Swift smyl pompéznost popu. Novinka Evermore je pestřejší než mladší sestra Folklore

ZPĚVÁK

Ed Sheeran

Přestože si dal Ed Sheeran loni pauzu, jedné novinky se přeci jen jeho fanoušci dočkali. V prosinci vypustil ven singl Afterglow, v němž si pouze za doprovodu kytary prozpěvuje slova o opilosti láskou a čekání na zázrak. Oním zázrakem je jeho prvorozená dcera Lyra, kterou zpěvák přivítal na světě loni v září.

TOP 5 videoklipů týdne: Ed Sheeran zpívá o opilosti láskou, Perutě se ocitly v hororu a frontman O5 a Radeček skončil opět v rakvi

Eddie Vedder

To Eddie Vedder se oproti Sheeranovi činil. V prosinci vydal EP Matter of Time, z nějž natočil ke stejnojmennému singlu také animované video. V edukativním snímku představuje život chlapce, který trpí nemocí motýlích křídel a nemůže si tak hrát jako ostatní děti. Spolu s Pearl Jam pak Eddie Vedder vydal album Gigaton, které bylo kritiky velmi dobře přijato.

Harry Styles

Harry Styles je pravděpodobně nejúspěšnějším zpěvákem z někdejší kapely One Direction. Loni vydal několik singlů, na American Music Awards získal ocenění za nejoblíbenější popové a rockové album a obdržel tři nominace na cenu Grammy. Vedle hudby se postavil také před kameru v chystaném snímku Don´t Worry Darling, v němž si střihl hlavní roli.

Ozzy Osbourne

Ozzyho Osbournea představovat nemusíme. Loni vydal zpěvák po deseti letech nové album, kterému dal název Ordinary Man. Jeho fanoušci na něm našli hned několik odkazů na interpretovy nejslavnější songy a těšili se na turné, na které plánoval vyrazit. Kvůli zdravotním problémům ho však musel odložit. V prosinci Osbourne znovu zavítal do studia a zdá se, že jeho příznivci na další desku nebudou muset dlouho čekat. A dokonce by se na ní mělo objevit několik hvězdných hostů včetně členů Metalliky, Foo Fighters a Red Hot Chili Peppers.

RECENZE: Ozzy Osbourne nemá dokonalé zdraví, desku ale ano

The Weeknd

Zatímco poslední týdny žije svět plastikou obličeje The Weeknda, minulý rok zaujal zpěvák především svou hudbou. Album After Hours přijali dobře nejen jeho fanoušci, ale také hudební kritikové. Singl Blinding Lights se stal doslova přes noc hitem a dosáhl na první příčky v několika světových hitparádách. Deska navíc obdržela několik nominací na ceny Grammy, které by se svého vyhlášení měly dočkat 14. března.

RECENZE: The Weeknd je na nové desce jako kolovrátek beze změny

Předprodej vstupenek a VIP passů na finálový večer probíhá na www.anketazebrik.cz/vstupenky

Kompletní nominace včetně zahraniční části ankety, obsáhlou historii Žebříku či tipy hudebních redaktorů nabízí www.anketazebrik.cz.

Facebook Anketa Žebřík
Událost Žebřík na Facebooku

Text: Andrea Štipčáková, foto: promo interpretů
Témata: Dua Lipa, Lady Gaga, LP, Miley Cyrus, Taylor Swift, Ed Sheeran, Eddie Vedder, Harry Styles, Ozzy Osbourne, The Weeknd, Žebřík

zavřít