Zahraniční nominační tipy Žebříku (III): Na nejlepší skladbu roku aspirují The Weeknd i AC/DC, na videoklip Miley Cyrus, Harry Styles nebo Ozzy Osbourne

Vydáno 25.02.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Do nominačních tipů ankety Žebřík se v kategorii Skladba roku dostali The Weeknd, Machine Gun Kelly, Miley Cyrus, Ozzy Osbourne s Eltonem Johnem a AC/DC. Až na dvě výjimky najdeme stejná jména také ve Videoklipu roku, o který se uchází i Harry Styles a Cardi B s Megan Thee Stallion. Jak hlasování dopadlo, se dozvíte 21. května v prostorech DEPO2015 v Plzni.

Zahraniční nominační tipy Žebříku (III): Na nejlepší skladbu roku aspirují The Weeknd i AC/DC, na videoklip Miley Cyrus, Harry Styles nebo Ozzy Osbourne Zahraniční nominační tipy Žebříku (III): Na nejlepší skladbu roku aspirují The Weeknd i AC/DC, na videoklip Miley Cyrus, Harry Styles nebo Ozzy Osbourne


SKLADBA

Blinding Lights – The Weeknd

Singl Blinding Lights kanadského zpěváka The Weeknda loni lámal rekordy. Hudebník ho napsal ve spolupráci s Maxem Martinem a Oscarem Holterem jako součást svého čtvrtého studiového alba After Hours. Jen pár dnů po vydání dosáhl singl čísla 1 ve čtyřiatřiceti zemích světa, na špičce Billboard Hot pak vydržel čtyři týdny. The Weeknd ve skladbě zpívá o znovuobnovení vztahu a důležitosti partnera.

Bloody Valentine - Machine Gun Kelly

Machine Gun Kelly vydal loni svou pátou desku, jejíž součástí se stal i rockový kousek Bloody Valentine. V atraktivním refrénu zaujal hudebník čistým zpěvem, kterým nahradil obvyklý rap. Do videoklipu si pak pozval herečku Megan Fox, s níž prožil doslova pekelné rande.

LIVE: Machine Gun Kelly v Praze - Rocková hvězda rapu si střihla předělávky Billie Eilish i Oasis

Midnight Sky – Miley Cyrus

Píseň Midnight Sky zařadila Miley Cyrus na své sedmé studiové album Plastic Hearts. Je o osamostatnění se a sebevědomí a trvá téměř čtyři minuty. „Byla jsem zrozena k utíkání, nikoho nepotřebuji,“ zpívá v něm hudebnice, která singl vydala jen pár dnů po rozchodu s Cody Simpsonem.

Ordinary Man - Ozzy Osbourne ft. Elton John

Ozzy Osbourne loni vydal své desáté studiové album, které pojmenoval Ordinary Man. Singl se stejným názvem nahrál s Eltonem Johnem a členy kapel Guns N' Roses a Red Hot Chili Peppers.

RECENZE: Ozzy Osbourne nemá dokonalé zdraví, desku ale ano

Shot in the Dark – AC/DC

AC/DC pozvali loni fanoušky opět do hudebního pekla. Píseň Shot in the Dark nahráli ve své nejsilnější možné sestavě v čele s Brianem Johnsonem, o videoklip k ní se pak postaral režisér David Mallet. Ten jej zbarvil do červené barvy.

VIDEOKLIP

Adore You – Harry Styles

Z Harryho Stylese se ve videoklipu k songu Adore You stal záchranář rybičky. Speciálními efekty propracovaný vizuál se odehrává na fiktivním ostrově Eroda, na kterém se lidé nikdy neusmívají. Výjimkou je pouze malý chlapeček Harry, jenž se mezi ostatními cítí osamocený. V okamžiku, kdy se chystá ukončit svůj život, zachrání rybičku, o které si myslí, že je stará. Ta naopak po setkání se zpěvákem nabere energii.

Blinding Lights – The Weeknd

The Weeknd si na svém aktuálním albu vylévá srdce z předchozích nepodařených vztahů. Video k písni Blinding Lights si vzal na starost režisér Anton Tammi, samotné natáčení pak proběhlo v Las Vegas a trvalo pouhé čtyři dny. Několikrát muselo být dokonce zastaveno, jednou například kvůli policejní akci.

RECENZE: The Weeknd je na nové desce jako kolovrátek beze změny

Midnight Sky – Miley Cyrus

Videem k songu Midnight Sky oslavila Miley Cyrus svou nezávislost. Ve vizuálu se nechává unášet vlnou disco stylu, nechybí v něm spousta barev, třpytek i blyštících modelů. Zpěvačka si klip sama režírovala.

Ordinary Man - Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne prožil během svého života spoustu vzestupů a pádů. Na ty zavzpomínal v retrospektivním klipu k songu Ordinary Man, který nahrál s Eltonem Johnem. Ten se však ve video neobjevil.

WAP - Cardi B feat. Megan Thee Stallion

Spolupráce Cardi B a Magen Thee Stallion vysloužila hudebnicím nominaci na nejlepší videoklip roku v anketě Žebřík. Videoklip k písni WAP se odehrává ve vile, v jejíchž pokojích se nachází řada krásných dívek. Mezi nimi také Kylie Jenner, Norami nebo Rosalía. Cardi B najdeme ve vizuálu v místnosti plné leopardů, Megan pak v koupelně s tygry.

Text: Andrea Štipčáková, foto: archiv iREPORT
Témata: The Weeknd, Machine Gun Kelly, Miley Cyrus, Ozzy Osbourne, Elton John, Harry Styles, Cardi B, Megan Thee Stallion

zavřít