LIVE: Machine Gun Kelly v Praze - Rocková hvězda rapu si střihla předělávky Billie Eilish i Oasis

Vydáno 10.09.2019 | autor: Dominik Pavliš

Jeden z nejúspěšnějších rapperů současnosti Machine Gun Kelly se opět vrátil do pražského Fora Karlín, které znovu dokázal vyprodat. Poprvé zde vystoupil v roce 2015 a podruhé o dva roky později. Mezitím stihl odehrát nezapomenutelný koncert se zlomenou rukou na Hip Hop Kempu 2016 a vystoupit na Aerodrome festivalu 2017. Nyní s sebou přivezl své čtvrté studiové album Hotel Diablo.

LIVE: Machine Gun Kelly v Praze - Rocková hvězda rapu si střihla předělávky Billie Eilish i Oasis LIVE: Machine Gun Kelly v Praze - Rocková hvězda rapu si střihla předělávky Billie Eilish i Oasis

MACHINE GUN KELLY + MARPO
FORUM KARLÍN, PRAHA
9. 9. 2019

Jako první se představila Amazonica s DJ setem. Za mixpultem poskakující blondýnka v křiváku pouštěla rockové klasiky střídané rapovými skladbami. Nirvana, Skepta a nakonec remix Bitter Sweet Symphony. Umění spíše na bodu mrazu, jako živý jukebox warm-up party však celkem v pořádku.

Machine Gun Kelly interview: Mezi lidmi v Japonsku bych vypadal jako Godzilla

Ať už hrají Marpo & Troublegang kdekoli, můžete si být jisti, že hlavy poloviny publika ozdobí šátky Troublegangu a před koncertem budou fanoušci toto slovní spojení zběsile skandovat. I když samotný koncert rappera a jeho "problémového gangu", který propojuje tvrdší hudbu s rapem, z hlediska energie šlapal, člověk se neubránil pocitu, že se právě nachází na venkovské zábavě sboru dobrovolných hasičů. Refrén skladby Conor McGregor, kde zní slova "Troublegang, nebo nic!", působil přibližně stejně jako poslech monologu svědků Jehovových.

Machine Gun Kelly má rád nástroje, vozí s sebou celou kapelu a je vidět, že to, co dělá, miluje tělem i duší. Na vyvýšeném pódiu se zabudovanými vstupními dveřmi se promítaly občas chytře vymyšlené, jindy však prvoplánovaně primitivní tematické animace, které většinou na míru pasovaly k aktuálně hraným skladbám.

Koncert započalo intro Sex Drive z již zmiňované poslední desky. Samozřejmě nechyběly hity jako Bad Things, Candy, Rap Devil jakožto disstrack na Eminema či I Think I’am OKAY. Machine Gun Kelly v několika skladbách hrál na kytaru a vystřihl i cover Ocean Eyes od Billie Eilish a notoricky známou Wonderwall od Oasis. Nejsilnější moment však nastal, když vyzval fanouška s transparentem "I bet I can rap Alpha Omega better than you" (vsadím se, že skladbu Alpha Omega zarepuji lépe, než ty), aby píseň skutečně odrapoval na pódiu, k čemuž nakonec došlo.

Show byla velmi dynamická a bez zbytečných řečí a patosu kolem. MGK je uvěřitelný a charismatický interpret, kterému se dá v mnoha refrénech odpustit i zpěv, s nímž by neprošel ani přes první kolo SuperStar a dalších macho pěveckých soutěží.

Neodpustil si jointa a lahev tvrdého alkoholu na pódiu, při jedné skladbě zakrýval bubeníkovi oči a na bicí odehrál píseň Shout At The Devil od Mötley Crüe (v životopisném filmu The Dirt právě o této kapele ztvárnil bubeníka Tommyho Lee). V celém svém výrazu nezapře lásku k rocku, kterou přenáší zejména do svých živých vystoupení, při tom všem však pořád působí velmi přirozeně. Jestli je někdo momentálně na rapové scéně "rocková hvězda", je to právě Machine Gun Kelly.

text: Dominik Pavliš, foto: Jiří Staněk

Témata: Machine Gun Kelly, Marpo, Forum Karlín

zavřít