TOP 10 černých koní letošních českých festivalů: Slaves, Blood Red Shoes a další kapely, které nesmíte prošvihnout

Vydáno 11.06.2017 | autor: Jan Trávníček

My víme, že se už nemůžete dočkat, až si zase zabékáte Svaz českých bohémů, Čmeláka nebo Mažoretku a jste připraveni i na Linkin Park, Evanescence, Stinga a Imagine Dragons. Tady vám ale dáváme deset důvodů, proč letos na fesťácích nebudete mít čas dojít si ani pro pivo.

TOP 10 černých koní letošních českých festivalů: Slaves, Blood Red Shoes a další kapely, které nesmíte prošvihnout Blood Red Shoes se představí na Metronome festivalu v Praze


Machine Gun Kelly (Aerodrome festival)

To bylo křiku, když se mezi oznámenými jmény Aerodrome festivalu objevil Machine Gun Kelly. Rapper na rockovém festivalu? Jak si to vůbec může někdo dovolit? I vy malověrní! Nejenže Machine Gun Kelly aktuálně patří k mainstreamové špičce na rapové scéně, ale jeho vystoupení mají mnohdy větší sílu než kdejací srandisti s kytárkama. Dokázal to třeba už loni v Rakousku, kdy se na Frequency objevil jako na poslední chvíli skrývané překvapení a i se zlomenou rukou na Red Bull Tourbusu odpálil se svými kumpány tak nabušenou show, až z toho kolemjdoucím padaly kaťata. Neopovažujte se ho minout!

Pět důvodů, proč vyrazit v červnu na Aerodrome festival: Linkin Park, Enter Shikari nebo Machine Gun Kelly

Eskimo Callboy (Rock for People)

Máte rádi Enter Shikari? Pak už nic dalšího vědět nepotřebujete. Eskimo Callboy stejně jako oni nebo třeba u nás rovněž oblíbení Crossfaith míchají dohromady elektroniku ve stylu The Prodigy s ukrutně brutálním hardcorovým řevem. Není pochyb o tom, že právě o nich se po letošním Rock for People bude mluvit jako o nově objevených hvězdách.

Benjamin Clementine (Colours Of Ostrava)

Patřil sice mezi první oznámené vystupující letošních Colours Of Ostrava, přesto byste zpěváka, který má svůj zářez i na poslední desce Gorillaz, mohli snadno přehlédnout. Než se proslavil, chodil z jedné koncertní štace na druhou pěšky tak dlouho, až mu krvácely nohy. Snad i proto je jeho pěvecké vystoupení tak procítěné a emotivní. Milovníci silných hlasů a komplikovanějšího r'n'b, nenechte si ho ujít.

vložte odkaz, text nemažte

Lower Than Atlantis (Rock for People)

Další kapela pro všechny milovníky pop-punku a skočných melodií. Lower Than Atlantis jsou jedním z nejméně očekáváných přírůstků letošního Rock for People, patří totiž mezi kapely, které jsou v zahraničí mnohem známější než u nás. Chytlavé refrény a energická show ale určitě zvedne ze židle všechny ty, co si rádi poslechnou vše od popovějších Simple Plan až po nekompromisní Twin Atlantic.

King Creosote (Colours Of Ostrava)

Skotského písničkáře mohou znát čeští čtenáři recenzí minimálně od jeho spolupráce s Jonem Hopkinsem (produkoval mj. Midnight od Coldplay), jelikož jejich společné album Diamond Mine v roce 2011 posbíralo nějaká ta maximální hodnocení. Křehké folkové písně se rozezní v ostravském Gongu během letošních Colours Of Ostrava, je tedy dobré být připraven. Bude plno.

Slaves (Rock for People)

Jsou dva, hrají na kytaru a bicí a u toho zpívají. Nic extra, řeknete si. Jenže když do vás za dvacet minut našijí všechny jejich turbo punkové vypalovačky a pak si jeden přehodí toho druhého přes rameno a už se nevrátí, budete na to koukat s otevřenou papulí. V Německu už si je po vystoupení na Rock im Parku, kde přesně tohle předvedli, chvíli pamatují. A ani v Česku na ně hned tak nezapomeneme. Hradecké letiště už se třese.

RECENZE: Debut Slaves posílá punku adrenalinovou injekci přímo do srdce

Clawfinger (Brutal Assault)

Zhruba před měsícem rozparádili brněnský Čarodějáles a už je tu máme zase. Švédští piloti nu-metalu nikdy nedosáhli slávy takových Limp Bizkit, jejich zpěvák ale vůbec nemá problém seskočit z pódia, postavit se před vás a začít na vás ukazovat, že jste nějací divní, když nepaříte s rukama nahoře. Tak si radši během všech těch metalových sešlostí na Brutal Assault nějakou energii uspořte, ať pak nejste mezi ostatními za blbce.

LIVE: Závěr Čarodějálesu v Brně ovládly zahraniční hvězdy v čele s Dog Eat Dog, Clawfinger nebo Kensington

Walking On Cars (Colours Of Ostrava)

Jedna z těch kapel, jejíž generické jméno vám nic neřekne, pokud si ale pustíte jejich jediný hit Speeding Cars, uděláte jedno dlouhé "Aháááá!". Pop-rock irského původu zavoní všem těm, kdo si rádi pustí Kodaline, The Script nebo starší OneRepublic. Milé, příjemné písničky jako dělané k pohupování se do rytmu ruku v ruce s tím pravým.

Blood Red Shoes (Metronome festival)

Tahle punkrocková dvojka k nám jezdila donedávna poměrně pravidelně, jejich vystoupení na Metronome festivalu v Praze ale bylo oznámeno teprve nedávno, a tak by mohlo možná trochu nezaslouženě zapadnout. Kdo má rád krásné holky s kytarou, má jasno. Ostatní nechť se připraví na pořádný kotel.

Travis O'Neill And His Cardinal Sins (Mighty Sounds)

Ok, tady trochu podvádíme, Cardinal Sins jsou přece Češi jako poleno. Ve svém středu mají ale zahraničního zpěváka, takže to uznáme, co? Travis O'Neill své irské kořeny sice zapustil v Praze, z jeho muziky ale všechny zelené lesy, skalisté útesy a rozbouřené vody stříkají jako Guiness z protřepané flašky. Mighty Sounds jistě nebude jedinou zástavkou jeho letního turné, svou náturou se tam ale bude parádně hodit.

Témata: festivaly, Rock for People, Colours Of Ostrava, Metronome festival, Aerodrome festival, Mighty Sounds, Brutal Assault, Machine Gun Kelly, Benjamin Clementine, Slaves, Clawfinger, Blood Red Shoes

zavřít