Machine Gun Kelly interview: Mezi lidmi v Japonsku bych vypadal jako Godzilla

Vydáno 21.10.2017 | autor: redakce

Americký rapper Machine Gun Kelly k nám zavítal tento rok už podruhé. V červnu vystoupil pod otevřeným nebem na Aerodrome festivalu a nyní se vrátil, aby vyprodal Forum Karlín. Před koncertem jsme si s ním povídali a zjistili, kam se v Praze pravidelně vrací i co ho uklidňuje těsně před vystoupením. 

Machine Gun Kelly interview: Mezi lidmi v Japonsku bych vypadal jako Godzilla Machine Gun Kelly interview: Mezi lidmi v Japonsku bych vypadal jako Godzilla

Vítej v Praze, jsi v České republice už počtvrté, jak se ti tu líbí?
Výborně, díky za optání. Tohle je pravděpodobně jedno z mých neoblíbenějších míst na celém světě, hlavně proto, jak se tu k nám lidé chovají.

LIVE: Machine Gun Kelly zahalil Forum Karlín do marihuanového dýmu

Už podruhé jsi vyprodal Forum Karlín. Tvoje česká fanouškovská základna je opravdu veliká a stále roste. Těšíš se na svůj dnešní koncert? 
Vždycky, když mi řeknou, že pojedeme znovu turné po Evropě, pokaždé doufám, že pojedeme právě sem, protože tady jsem měl asi svůj první největší koncert na začátku své kariéry. Takové věci zůstanou pro člověka navždy důležité a velmi si jich váží, a to i když jde třeba jen o to, jaké oblečení budu mít na sobě. Celou tour jsem čekal na to, až si budu moci vzít na sebe tenhle opravdu výrazný růžový outfit, právě kvůli speciálnímu dni, jako je tenhle.

Máš nějaká oblíbená místa nebo kluby v Praze?
Ano mám. Je tu jeden klub, ve kterém pokaždé skončím.

Máš na mysli klub M1?
Tak se to jmenuje?

FOTOREPORT: Machine Gun Kelly nekompromisně ovládl Prahu, vzpomínal i na Chestera Benningtona

Myslím, že ano. Je to to místo s burritem před vchodem.
Jo! To burrito.. Haha.. Tam vždycky zajdu (smích)!

Chodíš tam vždy po pražských koncertech?
Hele, asi takhle: Vždycky tam skončím, ale nikdy to předem neplánuji.

LIDI MĚ VÍTALI, JAKO BYCH BYL CONOR MCGREGOR

V jaké městě se ti během tohoto turné zatím nejvíc líbilo?
Dublin byl opravdu skvělý. Nikdy předtím jsme v Irsku nehráli, a když jsme tam přijeli, lidi mě vítali jako bych byl Conor McGregor. Sakra, to bylo šílený.

Existuje obecně nějaké město, o kterém bys mohl říci, že je tvým favoritem na koncertování?
Praha na tenhle seznam určitě patří. Také se opravdu těším na náš první koncert na Novém Zélandu a velmi rád bych udělal koncert v Japonsku. Už jen proto, že jsem tak vysoký a myslím si, že bych tam mezi lidmi vypadal jako Godzilla.

Nedávno jsi vydal písničku s Jamesem Arthurem a je to opravdu velký hit. Očekával jsi takový úspěch?
Sakra, to vůbec ne! Pokaždé, když si myslím, že z něčeho bude hit, nikdy to tak nedopadne. Teda ne pokaždé, myslím to tak, že věřím tolika písničkám, že už ani nepřemýšlím o úspěchu jako takovém. Přemýšlím nad tím, jestli je to cool, jestli se mi to líbí a pak cítím, že je to správně. Ale víš co.. Vždycky je to mnohem lepší, když se to líbí i všem ostatním.

Čí byl nápad natočit společný song?
Když jsem udělal cover jeho písně s Camillou, doslechl jsem se, že je fanouškem mé staré hudby a mixtapů, tak jsem se mu ozval. Našel jsem písničku, o které jsem si myslel, že v ní jeho hlas perfektně vynikne a on byl naprosto nadšený.

Je někdo s kým by sis opravdu přál spolupracovat?
No, asi Marilyn Manson nebo někdo takový.

Býváš před vystoupením nervozní?
Umm, ano bývám.

ŽIVOT ROCKOVO-HERECKÉ HVĚZDY JE KU*VA BOŽÍ

A máš nějaké rituály, které děláš před každým koncertem?
Dotýkám se země. Položím svoje dlaně na beton.

To je to, co tě uklidňuje?
Díky tomu mohu cítit přítomnost všech lidí v budově, díky tomu jsem schopen cítit se zemí, kterou se právě chystám otřást.

Věnuješ se i herectví. Co tě na hraní baví?
Mít možnost být někým jiným. Víš, musíš si začít psát denní rozvrh, chodíš do práce a říkáš věci jako "Čau Bobe, čau Cindy, ahoj Sáro..." A to je něco, díky čemu se mohu cítit normálně. Život rockové hvězdy je jiný než život herce, ale život rockovo-herecké hvězdy.. Ten je... jak to říct. No, proště ku*va boží.

Plánuješ hrát v nějakém dalším filmu?
Ano, právě jsem se domluvil na filmu s Netflix a také vychází film, který se jmenuje Captive State.

Co máš nejradši na životě, který žiješ?
Mé přátele. Víš, někteří lidé jsou velcí samotáři, jedinci, kteří si užívají být sami se sebou a tak dále..  A tak je to správně, není na tom nic špatného, protože většina lidí je špatných, jsou k ničemu. Většina lidí nerada vidí ostatní vyhrávat, nechce si navzájem pomáhat vyvíjet se. Já mám ale obrovské štěstí, že mám kolem sebe partu opravdu skvělých lidí. Viděla jsi někdy seriál Entourage (Vincentův svět, pozn. red)?

Ne, ten neznám.
To je něco, v čem bych se našel... Mám prostě ohromný štěstí, že můžu dělat spoustu cool věcí se spoustou cool lidí.

text: Sára Suchá, foto: Jaroslav Noska (koncert), archiv

Témata: Machine Gun Kelly, Forum Karlín

zavřít