TOP 8 videoklipů týdne: Lenka Filipová přezpívala Paula Simona, její dceři Lenny se stýská po domově

Vydáno 13.11.2018 | autor: Andrea Štipčáková

Aktuální přehled videoklipů se nese v ponuré náladě. Pavel Callta se rozchází s přítelkyní, Lenny zpívá o stesku po domově, její matka Lenka Filipová přichystala českou verzi písně Paula Simona. Geoff Tyson a Ariana Grande se snaží upozornit na boj s depresemi a úzkostmi a hlavní hrdina novinky od Muse se rovnou pokouší najít recept na cestu do jiné dimenze. 

TOP 8 videoklipů týdne: Lenka Filipová přezpívala Paula Simona, její dceři Lenny se stýská po domově TOP 8 videoklipů týdne: Lenka Filipová přezpívala Paula Simona, její dceři Lenny se stýská po domově


Pavel Callta
přezpíval do češtiny soutěžní song z Eurovize

Nová deska Pavla Callty Součást vyjde už za několik dnů. Zahrnuje i emotivní píseň Nezapomeň, kterou si zpěvákovi příznivci mohli poprvé poslechnout už před pár měsíci. Tenkrát s ní ještě v angličtině pod názvem Never Forget usiloval o postup z domácího kola v Eurovizi. I čeština songu velmi sluší, stejně jako jeho vizuální podoba. V ní Pavel Callta společně se Sabinou Rojkovou ztvárnili pár procházející si rozchodem.

VIDEO: Pavel Callta a Leoš Mareš společným virálním hitem kralují českému internetu

 

Geoff Tyson vzpomíná na rockové hrdiny

Mezinárodně uznávaný kytarista Geoff Tyson je zpět s jímavou písní Spotlight. Tu složil v reakci na sebevraždu svých dvou hudebních hrdinů Chrise Cornella a Chestera Benningtona a vysílá jí zprávu o smutku a izolaci, kterou muzikanti v zábavním průmyslu prožívají. Video k songu natočil a produkoval Kryštof Kalina v kulisách Prahy.

RECENZE: Geoff Tyson nesází jen na kytaru a jeden žánr

 

Ariana Grande zpívá o boji s úzkostí

Na problémy s úzkostmi a depresemi poukazuje ve svém singlu Breathin' Ariana Grande. Ta těmito problémy sama trpí, a jak prozradila, od loňského útoku na jejím koncertě v Manchesteru více než dříve. "Máte pocit, že se nemůžete znova nadechnout. Je to vůbec ten nejhorší pocit na světě," přiznala v pořadu Jimmyho Fallona. Pomocí klipu se snaží svým posluchačům říci, jak důležité je oprostit se na chvilku od rušného světa kolem nás a najít si chvilku sami pro sebe.

RECENZE: Ariana Grande je školačkou se slůvkem "sexy" na rtech

 

Lenny si ve videoklipu k Home nezahrála

"Konečně videoklip, ve kterém nehraju," pochvaluje si Lenny vizuální podobu své písně Home, která bude součástí její připravované druhé řadové desky. Song vznikal v Berlíně, jeho finální podobu však zpěvačka doladila doma za pianem. Klip režírovaný Ruyem Okamurou vypráví o mladíkovi, který se dostal do situace, kdy jeho nejbližší potřebuje podat pomocnou ruku a překlenout tak těžké období. Stejně jako v minulém singlu jsou i v tomto patrné vlivy elektronické hudby. Za jeho produkcí stojí Ondřej Fiedler.

Lenny interview: Nemám ráda, když mě někdo nebo něco brzdí

Lenka Filipová nahrála cover Paula Simona, text připravil David Stypka

Písničkářka Lenka Filipová a shodou okolností matka Lenny, o které píšeme o pár řádků výše, vydá tento pátek novou desku Oppidum. Text prvního singlu Na cestě vznikl ve spolupráci s Davidem Stypkou, hudbu napsal Paul Simon, v originále se skladba jmenuje Kathy's Song. Singl doprovází příjemně náladotvorné lyric video. Křest alba, které obsahuje keltské tradicionály, proběhne 19. 11. v pražském Jazz Docku.

Nèro Scartch a jeho elektronický znásilňovák

Jakub Svoboda alias Nèro Scartch je nejvíce známý ze svého působení v Mydy Rabycad. Tvoří ale i sólové písně a nyní se připomíná další novinkou Turn Me On. "Píseň a klip jsou pro mě v holé podstatě vlastně romantické záležitosti. Je to dvoření se ženám a ženskému tělu. Akorát velice naléhavým, až animálním způsobem. Říká se, že každá kapela by měla mít svůj 'oplodňovák'. Tak tohle je spíš trochu takový 'znásilňovák'," vysvětluje hodně trefně Nèro.

Mydy Rabycad v Praze rozhazovali energii na všechny strany. Pokřtili i živák z Colours Of Ostrava

Annet X a Osama Verse-Atile rozplétají lži

Song vznikal v Torontu, kde producent Osama Verse-Atile působí. Tentokrát se Verse prezentuje i jako rapper, jeho hlas už jste mohli slyšet i ve skladbě Asio Bena Cristovao, který song zároveň spoluprodukoval. Klip se točil začátkem roku, ale až nyní přišel správný čas na jeho vydání. Atmosférický vizuál byl vytvořen ve spolupráci s režisérem Martinem Fulínem, producentkou Annou Chenovou, kameramanem Matyášem Antalou a dalšími důležitými lidmi v týmu. Střih a barvení klipu si vzala na starost přímo Annet X. 

Ben Cristovao objasnil, proč si nepřišel pro Slavíka: Pro lidi, kteří ocení fašismus, nemám žádný respekt

Muse se opět spojili s hercem Terrym Crewsem

Trojice kolem Matta Bellamyho servíruje další videoklip z nové desky Simulation Theory. Jde o další klip s hercem Terrym Crewsem - to je ten otrava z reklamy na červený deodorant, co na vás z obrazovky vyskočí a vám vyletí tep pořádně nahoru. Tentokrát indikuje sám sobě zázračnou látku, díky které uteče do jiné dimenze.

Muse oznámili světové turné. Poprvé zahrají pod širým nebem na letišti v Letňanech

 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková

Témata: Pavel Callta, Geoff Tyson, Ariana Grande, Lenny, Lenka Filipová, Muse, Annet X, Mydy Rabycad

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít