TOP 8 videoklipů týdne: Ariana Grande vzpomíná na teroristický útok v Manchesteru, Leoš Mareš je znovu Svalnatec

Vydáno 24.04.2018 | autor: Andrea Štipčáková

V aktuálním přehledu osmi videoklipů týdne zabrousíme primárně na českou scénu, s domácí muzikou se totiž doslova roztrhl pytel. Své novinky zveřejnili Tomáš Pastrňák, Leoš Mareš, Lenny, Rybičky 48, Martin Hrubý, John Wolfhooker nebo Dušan Vitázek. Nakoukneme také do zahraničí, nové video totiž představila Ariana Grande.

TOP 8 videoklipů týdne: Ariana Grande vzpomíná na teroristický útok v Manchesteru, Leoš Mareš je znovu Svalnatec TOP 8 videoklipů týdne: Ariana Grande vzpomíná na teroristický útok v Manchesteru, Tomáš Pastrňák na večer v baru


Tomáš Pastrňák
vzpomíná na večer v budapešťském baru

Tomáš Pastrňák vydal svůj nový autorský singl s názvem Hranice. Nápad na něj zrál v jeho hlavě už několik let. V songu líčí, co se kdysi stalo v jednom budapešťském baru. V podobném prostředí vznikl také videoklip, který se natáčel v pražském podniku Zanzibar. V hlavních rolích se v něm představily herečky Anna Jiřina Daňhelová a Lucie Ducháčková, jejichž krásným romantickým večerem je doprovázel právě Tomáš Pastrňák. O režii videa se postaral Tomáš Krejčí.

Ariana Grande v klipu plném iluzí

Svou novinku vypouští také Ariana Grande, která skladbu No Tears Left To Cry věnovala městu Manchester. V něm se během jejího loňského koncertu odehrál teroristický útok, při němž zemřelo třiadvacet lidí. Video k písni je založeno na optických iluzích. Zpěvačka v něm chodí po stěnách nebo po stropě či padá ze střechy jednoho z mrakodrapů. V klipu se objeví také část tracklistu nového alba Ariany Grande a končí pohledem na včelu, která je symbolem Manchesteru.

RECENZE: Ariana Grande je školačkou se slůvkem "sexy" na rtech

 

Leoš Mareš předělal video k písni Svalnatec

Leoš Mareš po sedmnácti letech představil novou verzi klipu k písni Svalnatec. Zatímco v původním videu jej obklopují mladé slečny, v tom současném místo nich vystupují ženy ve středním věku. Mimo jiné vyměnil také Ferrari, v němž se moderátor poprvé projel právě při natáčení původního klipu. Drahý automobil tentokrát Mareš nahradil Trabantem. Jedno však mají obě videa společné - bílý kožich, do kterého je moderátor oblečený.

Lenny zpívá o hudební branži

Lenny připravuje druhou desku a fanouškům z ní posílá první ochutnávku s názvem Enemy. V klipu k ní odkrývá své dvě tváře - na jednu stranu se představuje jako poslušná holčička, na druhou jako pořádná rebelka. Text skladby pak zachycuje názor zpěvačky na současnou hudební branži, která podle ní dává větší přednost prototypu bezchybné hvězdy než autentickému člověku. Klip vznikal pod česko-německo-litevskou taktovkou a natáčel se v bratislavském Pupl Studiu.

VIDEOROZHOVOR: Lenny - Žebřík je dobrej rock'n'roll!

Martin Hrubý v novém klipu riskoval život 

K novému klipu Let balónem se váže zajímavá historie. Ačkoli se o letu horkovzdušným balónem zpívá, žádný adrenalinový let se nekoná. Ale i tak se ve výšce 1400 m dějí divy. Martin si pro svůj klip pozval pětinásobnou mistryni České republiky v moderní gymnastice. Potkali se na svatbě, kde se Hrubý se svou zábavovou kapelou staral o hudební složku večera. Jen málokdo by do takových nápadů šel. Přesvědčte se sami. 

 

John Wolfhooker se vrací k černobílému filmu 

Další velkou českou nadějí jsou mladíci z John Wolfhooker. Málokoho by napadlo, že se jedná o pražskou partičku. Alespoň podle jejich videoklipů. Novou skladbu Monalisa si vzal do parády Richard Čecho. Zasadil kapelu do lehce hororového prázdného pokoje a následně klip doplnil o černobílé prostřihy starých filmů. Nechybí ani dramatický stroboskop nebo záběry z GoPro kamery. 

Brněnský jánošík Dušan Vitázek se zasypal hráškem 

Československý herec, kterého můžeme vidět snad ve všech inscenacích Městského divadla Brno, vydal před nedávnem své debutové autorské album KDE. První klip věnoval náročnosti otcovství. V druhém si pozval desítky dam, dívek a slečen do ateliéru. Komický klip vypráví o tom, že by každý byl rád Jánošíkem. Tím Dušan naráží na svůj slovenský původ. A proč ten hrách? Na Slovensku se traduje, že Jánošík bohatým bral a chudým dával a podařilo se ho dopadnout, až když mu pod nohy nasypali hrách. Dušan si ho však v klipu nechal nasypat na hlavu. Proč asi? 

Rybičky 48 se rozhodli dobýt Ameriku 

A zjistili, že na ně není nikdo zvědavý. Silně sebeironický klip nesmírně baví. Partička z Kutné Hory si užívá americký sen. S vlajkou Spojených států se prohání v Mustangu, prochází se po Hollywood Boulevard a hazarduje v Las Vegas. Rybičky dělají své klasické výstřednosti a na pláži napodobují americké vojáky ve výcviku. Tento klip se jim jednoduše moc povedl. 

Text: Andrea Štipčáková, Lucie Šimůnková 

Témata: Tomáš Pastrňák, Ariana Grande, Leoš Mareš, Lenny, Dušan Vitázek, John Wolfhooker, Martin HrubýRybičky 48

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít