Navzdory viru i počasí. Rock For People má za sebou výjimečný ročník

Vydáno 2020-06-21 08:38:23

Historicky první vyprodaný ročník festivalu Rock for People zrušila světová pandemie nového koronaviru, komorní verzi s podtitulem Home nakonec nepřálo ani počasí. Pořadatelé Rock for People ale spolu s fanoušky ukázali nebývalou dávku odhodlání bavit se hudbou. Přinášíme foto report z povedené akce.

Rock For People začalo, Gaia Mesiah zahrála z pojízdného kamrlíku

V královéhradeckém Festivalparku od rána pršelo a ředitel festivalu Michal Thomes zahájil netradiční ročník v pláštěnce. Festival otevřel Pokáč, když kolem páté hodiny odpolední hráli John Wolfhooker, nad Hradcem se na krátko rozstoupila mračna. Jakmile nastoupila Gaia Mesiah, přestalo pršet úplně. Následoval koncert Vypsané fixy, večer zakončil nafukovací milionář a ultimátní  party boy Kapitán Demo. 

Rock for People Home byl vyvrcholením putovní edice festivalu, při které v pěti českých městech, konkrétně v Praze, Plzni, Pardubicích, Ostravě a Kutné Hoře, zahrála jedna z výše zmíněných kapel.

Jako holubi v kleci. John Wolfhooker zakončili putovní Rock for People

Organizátoři během večera zároveň oznámili, že se dohodli s managementem kapel Green Day, Fall Out Boy, The 1975, Weezer, Sum 41, Skillet a dalšími, takže by měl příští ročník obsazením víceméně kopírovat letošní zrušený ročník.

Foto: Radim Hromádko
Témata: Rock for People, Green Day, Fall Out Boy, The 1975, Weezer, Sum 41, SkilletGaia Mesiah, Pokáč, Vypsaná FiXa, Kapitán Demo, John Wolfhooker, MALL.CZ

Navzdory viru i počasí. Rock For People má za sebou výjimečný ročník Navzdory viru i počasí. Rock For People má za sebou výjimečný ročník

Zobrazit fotogalerii (87)

zavřít