TOP 10 videoklipů týdne: Cocotte Minute probudili vlky, Hentai Corporation zpívají o ekologii

Vydáno 10.03.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Hned osm novinek z našeho přehledu vzniklo na domácí scéně. Cocotte Minute natáčeli v temném lese, Harlej navnadili novým klipem na turné a videa vydali také Hentai Corporation, The Fialky, Vanua 2, Arrogant Twins a Dominika Hašková s kapelou DOMI. Ze zahraničí posílají klipy těhotná Katy Perry a Demi Lovato, která se po předávkování drogami vrací zpět k hudbě.

TOP 10 videoklipů týdne: Cocotte Minute probudili vlky, Hentai Corporation zpívají o ekologii TOP 10 videoklipů týdne: Cocotte Minute probudili vlky, Hentai Corporation zpívají o ekologii

 

Hentai Corporation o ekologických problémech. Tak trochu jinak…

Ekologie je v poslední době velkým tématem, které se nevyhýbá ani hudebnímu světu. Kapela Hentai Corporation minulý týden přišla s animovaným videem k písni Trash Island. Na problém v něm nahlíží trochu jiným způsobem a v klipu ničí zvířatům přirozené prostředí, kterým je ostrov z odpadků. A nechybí ani pro skupinu typický černý humor. O režii klipu se postaral Vladimír Strejček.

Harlej představili novinku Tráva

Skupina Harlej vyrazila před pár dny na turné k oslavě pětadvaceti let na scéně. Ještě předtím však stihla vydat novinku Tráva, která se nachází na jejím nedávno vydaném albu Smutku dávám sbohem. O video ke skladbě se postarala společnost KH Filmin', která dala dohromady záběry natočené z příprav na koncerty se záběry zachycujícími hrající členy formace.

Harlej bude slavit 25 let a natáčel videoklip k novému albu

 

Cocotte Minute s vlastní verzi pohádky o Karkulce

Tuhle pohádku byste si před spaním nejspíš nedali. Cocotte Minute totiž natáčeli svůj nový klip v temném lese, ve kterém byste se rozhodně nechtěli ocitnout. "Jakej je pocit, když honěj tě vlci za chladný noci?" Produkce klipu se ujali profíci z Jakobyfilms v čele s režisérem Jakubem Mahdalem. Singl pochází z EP Veď mě!, které vyšlo v roce 2018.

Cocotte Minute točili pohádkový klip k Vlčímu hradu. Sto tisíc korun na něj věnoval fanoušek

Katy Perry oznámila klipem těhotenství

Těhotenství se dá na veřejnost propálit různými způsoby, Katy Perry si vybrala svůj nový videoklip. Její první vydaný singl v roce 2020 nese název Never Worn White. O režii klipu se postarala dvojice Camille Hirigoyen a Julien Choquart tvořící pod názvem J.A.C.K., na kontě mají klipy pro Madonnu i Christine And The Queens.

The Fialky připomínají křest punkového rádia

Pražské The Fialky v novém klipu zavzpomínali na nedávný křest alba Punk Rock Rádio. „To parta je tvým majákem a nic nestane se zázrakem,“ vyřvávají v singlu ze šesté řadové desky.

Arrogant Twins natočili další gansterku

Tenhle klip není sice úplně žhavou novinkou, nicméně hlučné a zábavné duo Arrogant Twins křtí ve čtvrtek 12. března své druhé album jménem LGND, takže to berte jako pozvánku. Křest proběhne v pražském klubu FAMU a počet vstupenek je lišácky limitován na 99 kusů.

Demi Lovato zpět na scéně s klipem plným vzpomínek

Zpěvačka Demi Lovato se po více než roční pauze vrací. Na předávání Grammy zaujala upřímnou skladbou Anyone a teď přichází s neméně otevřenou písní, které dala název I Love Me. Videem říká, že nechává minulost za sebou. Při procházce městem míjí své dřívější já a vzpomíná na své účinkování ve filmu Camp Rock, úzké přátelství s kapelou Jonas Brothers či na den, kdy byla kvůli předávkování hospitalizována. V závěru dává jasně najevo, že je připravená na nový začátek.

 

Vauna 2 natočila protest song v bislamštině

Kapela Vauna 2, jež vznikla spojením hudebníků z kapel Yannick Tevi Band a Blue Effect, natočila singl coby vzkaz k volbám v ostrovní státu Vanuatu, rodné zemi zpěváka Yannicka Teviho. V Česku tak vznikl prostest song zpívaný v bislamštině, na kterém hostuje Tonya Graves.


Dominika Hašková nahrávala v Anglii

Dominika Hašková s kapelou DOMI představuje melancholickou novinku I’m Not Alright, pro kterou ji před rokem motivoval rozchod s jejím přítelem. Klip natočila ve spolupráci se Samem Nicklinem v Anglii, kde také vystudovala konzervatoř Leeds College of Music.

TOP 6 videoklipů týdne: Dominika Hašková má kapelu v Británii, Sima láká na turné

Deníky z turné Snap Call

Snap Call se lehkou nostalgií ohlížejí za krátkou podzimní tour klipem Rusty Veins, který zachytil vše od příprav přes cesty dodávkou až po ovace fanoušků. „Singl je o dialogu, respektu, stáří a životě. Dá se pochopit i jako spojení lásky k hudebním kořenům s novým stylem mladé muziky,“ říká o skladbě zpěvák kapely Iggy.

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková

Témata: Cocotte Minute, Dominika Hašková, Katy Perry, Demi Lovato, Harlej, Hentai Corporation, Vauna2, The Fialky, Arrogant Twins, Snap Call, 

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít