Jasná Páka a Hudba Praha uctily památku Michala Ambrože, Lucernou se nesl jeho hlas

Vydáno 2023-01-11 10:50:03

Vzpomínkový koncert výrazných kapel nové vlny Jasná Páka a Hudba Praha se nesl, jak již název napovídal, v duchu pocty Michalu Ambrožovi. Jako první ve vyprodané pražské Lucerně vystoupila Jasná Páka, ve které se vystřídalo mnoho hostů, namátkou třeba Markéta Foukalová s kapelou Lanugo, Márdi z Vypsané fiXy, který zazpíval Vlaky, nebo Michal Prokop, jenž velmi procítěně zazpíval píseň Konec Nočních Toulek.

Celkově se dá říct, že večer byl velmi procítěný a ryze osobní, na plátně se promítaly fotografie z dávné i nedávné historie obou kapel i Ambrožova osobního života. Osobnost Michala Ambrože jakoby byla v přeplněném sále také přítomna. Ostatně sami hudebníci několikrát zmínili, že Michal by měl velkou radost, navíc David Koller sám do mikrofonu řekl, že Michal je tu určitě s námi. V tomto ohledu se tedy jednalo o naprosto perfektní a velmi hodnotnou poctu hudebníkovi, který zásadně ovlivnil českou rockovou scénu, ale hlavně kolem sebe soustředil komunitu vynikajících hudebníků, kamarádů a fanoušků.

Po nezbytné a rychlé přestavbě podia se do akce vrhla Jasná Páka. Za bicí usedl David Koller, do zpěvu se kromě obou zpěvaček pustil i vlasatý i pozitivní démon Petr Váša. Koncert nabral spád. Jedna pecka střídala druhou, fanoušci si ve vyprodané Lucerně koncert velice užívali a kapela hrála jako perfektně seřízená mašina. Silný moment nastal, když zazněl song, ve kterém zpíval z playbacku samotný Michal Ambrož. Byla to opravdu podařená pocta a rozlučka.

Michale, děkujeme.

Foto: Michal Ivanega
Témata: Rock, Michal Ambrož, Jasná Páka, Hudba Praha, Lucerna

Jasná Páka a Hudba Praha uctily památku Michala Ambrože, Lucernou se nesl jeho hlas Jasná Páka a Hudba Praha uctily památku Michala Ambrože, Lucernou se nesl jeho hlas

Zobrazit fotogalerii (29)

zavřít