Rok 2022 objektivem fotografů | Lukáš Zima vyrazil na Rammstein, Kiss nebo OneRepublic a fotil videoklip Sebastianovi

Vydáno 2022-12-25 04:46:12

Letošní rok pro mě začal koncerty na podporu Ukrajiny a pokračoval na jaře Majálesy. Jeden z nejsilnějších zážitků jsem si odnesl z koncertu Kiss. Spousta hudebních fanoušků to možná neví, ale u zahraničních interpretů bývá zvykem, že fotografy nechávají pod pódiem pouhé tři písničky. A vy samozřejmě chcete tu nejlepší fotku! Musím proto vypíchnout, že právě americká parta kolem Genea Simmonse se nám maximálně věnovala a do našich objektivů pózovala. Do paměti se mi zaryl také koncert Rammstein. Jejich ohňová show byla neskutečná. Po vystoupení takových kapel vás už jen těžko něco překvapí, i tak ale byly koncerty OneRepublic nebo Enriqueho Iglesiase skvělým zážitkem. No, a po všech těch zahraničních sestavách jdete na show Rybiček 48 a zůstanete stát s otevřenou pusou. Za jejich vystoupení by se nemusela stydět kdejaká zahraniční skupina.

Vedle koncertů se mi letos poštěstilo být také na natáčení dvou hudebních videí. Na jaře jsem vyrazil na set klipu Tvý jméno mého, snad už ho tak mohu nazvat, kamaráda Sebastiana. Den na place jsem si opravdu užil a jsem mu za tuto příležitost vděčný. Druhé video, na jehož natáčení jsem byl přítomný, vzniklo docela nedávno. Jde o klip k songu Crush nové sestavy Highland v čele s Edou Rovenským, který na podzim oznámil odchod z Poetiky. Dokonce jsem se v klipu na vteřinku mihnul!

Závěr roku patřil trojici koncertů. Na Nightwish jsem se opravdu těšil, zážitek ale nakonec řadím spíše k těm slabším. Vypsaná fiXa nikdy nezklame, a ne jinak tomu bylo i v pražské Lucerně. Po koncertu jsem ještě stihnul přeběhnout do Lucerna Music Baru, kde právě startovali svou show Marpo s Troublegangem. Pro fotografa jsou prostory klubu, který je navíc narvaný až po strop, docela výzvou, celkový zážitek byl však skvělý a věřím, že i fotografie se povedly. Ostatně, můžete se podívat v mém fotoreportu.

Foto a text: Lukáš Zima
Témata: Kiss, Tři sestry, Monkey Business, Sebastian, Čechomor, Tomáš Klus, Rammstein, Mig 21, OneRepublic, Enrique Iglesias, Kryštof, Sima, ATMO Music, Kosheen, Kabát, Ewa Farna, Rybičky 48, Highland, LP, Škwor, Pam Rabbit

Rok 2022 objektivem fotografů | Lukáš Zima vyrazil na Rammstein, Kiss nebo OneRepublic a fotil videoklip Sebastianovi Rok 2022 objektivem fotografů | Lukáš Zima vyrazil na Rammstein, Kiss nebo OneRepublic a fotil videoklip Sebastianovi

Zobrazit fotogalerii (30)

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít