TOP 8 videoklipů týdne: Monkey Business mají první píseň v češtině, v klipu excelují herci Dejvického divadla

Vydáno 11.06.2024 | autor: Kateřina Nováková

Monkey Business se rozhodli pro radikální změnu a nové písně nahráli vůbec poprvé v češtině. Na připravované album lákají singlem Ciao! Ciao! Ciao!, do jejichž videoklipu obsadili herce z Dejvického divadla. Martina Pártlová vzpomíná na trio 3v1 a Škwor na povedené turné. S novinkou se hlásí Pam Rabbit, Annet X s NobodyListen, Jan Bendig i Katarína Knechtová. Za pozornost stojí také novinka od norské zpěvačky Aurory.

TOP 8 videoklipů týdne: Monkey Business mají první píseň v češtině, v klipu excelují herci Dejvického divadla TOP 8 videoklipů týdne: Monkey Business mají první píseň v češtině, v klipu excelují herci Dejvického divadla

Monkey Business zpívají poprvé česky

Monkey Business vydali klip k singlu Ciao! Ciao! Ciao! ze svého prvního alba zpívaného v češtině. Dostalo název Když múzy mlčí a vyjde 30. srpna. Roman Holý coby režisér (a rovněž autor námětu, scénáře a střihu) pro natáčení oslovil herecké osazenstvo Dejvického divadla. Ve videu si tak zahráli Ivan Trojan, Václav Neužil, Martha Issová, Lenka Krobotová, Jana Holcová, Antonie Formanová, Tomáš Jeřábek, Jaroslav Plesl, Pavel Šimčík a také Matěj Hádek. Speciálních úloh se ujali hudební legenda Petr Spálený s Miluškou Voborníkovou.

Příběh českého hitu: Monkey Business - Piece Of My Life

Novou píseň Monkey Business bezesporu zazpívají také během koncertu v lomu Velká Amerika, který se uskuteční 26. července 2024. 

Škwor vzpomíná na povedené turné

Videoklip k písni Pravda bolí natočili Škwor v rámci Sobě věrnej Tour k jejich stejnojmenné desce. Tu kapela vydala v říjnu loňského roku. Tímhle klipem chce podle svých slov poděkovat všem fanouškům, kteří na tour dorazili.

ROZHOVOR | Petr Hrdlička (Škwor): Na písničkách je skvělé, že si do nich každý může promítnout to svoje

Martina Pártlová zpívá o rozpadu 3v1

Ačkoliv to Martina Pártlová sama nepotvrdila, v novince Sbohem, pa, šátečku zřejmě zpívá o rozpadu 3v1, do nějž patřily také Veronika Arichteva a Nikol Leitgeb. Právě poslední jmenovaná má podle bulvárních médií za rozchodem humorného tria stát. A rovněž chybí v záběrech videoklipu. Textem však dává Pártlová jasně najevo, že pro ni přátelství ještě zcela neskončilo. „Sbohem, pa, šátečku, teď vzlétni a leť, budeme na tebe čekat, že vrátíš se zpět,“ zaznívá v závěru.

Pam Rabbit vyhlíží lepší zítřky

Space Pam Rabbit překvapivě napsala v době, kdy si procházela rozchodem. V tomto nepříliš šťastném období psala jen melancholické tracky, až si uvědomila, že musí udělat pravý opak. „Proto jsem napsala tenhle manifestační song. Chtěla jsme pro sebe a pro ostatní, co potřebují trochu namotivovat, napsat něco, co si můžou ráno pustit v koupelně a naladit se na pozitivnější vlnu,” vysvětluje zpěvačka, kterou už 3. října čeká koncert v Roxy.

ROZHOVOR | Pam Rabbit: Nebaví mě psát veselé texty

Zdeněk Godla si zahrál otce Honzy Bendiga

Nový song Jana Bendiga HOP HOP HOP je zasazený do lokace domova Zdeňka Godly. Před pár měsíci se z Chomutova přesunul na farmu kousek od Jičína. „Natáčení klipu proběhlo den po mé velké autonehodě, takže jsem se v pauzách natáčení musel hlídat a dávat si velký relax. Bolelo mě celé tělo a krk. Nebylo vůbec příjemné hrát, že jsem v pohodě a musím se tam furt smát a tancovat. Během natáčení se nám dvakrát stala menší nehoda, když se traktůrek, na kterém s návěsem jedeme, rozlomil a já z něj pokaždé spadl z výšky na zem a natloukl si bolavá místa ještě víc,” říká Bendig. Jeho velký sólový koncert v O2 universu se přesunul na 6. prosince.

Katarína Knechtová oslavuje radost ze života

Zpěvačka a skladatelka Katarína Knechtová vydává nový song Život nás má rád. Jde o ústřední skladbu nové slovenské filmové komedie Kavej. Autorkou hudby je sama zpěvačka, text napsal Vlado Krausz. Klip si vzal na starost režisér Michal Nemtuda, který do videa zařadil záběry z filmu.

Aurora vydala nové album

Zpěvačka Aurora vydala v pátek 7. června svoje nové album What Happened To The Heart? Singlem z něj je skladba Starvation. Dojemná a zároveň silně tepající skladba ukazuje Auroru v té nejlepší formě.

Annet X a NobodyListen servírují další pecku

Annet X a její nový singl v produkci NobodyListen se jmenuje b* back. Jednoduchý klip je plný outfitů včetně eskymák looku a legračních tanečků. O video se postarala Anežka Horová. Krásná lokace hor dokresluje příjemný vibe songu.

Text: Kateřina Nováková, foto: Mojmír Ševčík (Pam Rabbit), archiv Kataríny Knechtové, archiv Martiny Pártlové, archiv Monkey Business
Témata: Monkey Business, Martina Pártlová, Škwor, Jan Bendig, Pam Rabbit, Aurora, AnnetX, NobodyListen, Katerína Knechtová

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít