TOP 8 videoklipů týdne: Pokáč je rodinný typ, Marek Ztracený v pozitivním Originálu a Lipo a Jelen o párech, které si k sobě našly cestu

Vydáno 05.07.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Marek Ztracený napsal šest nových písní. Fanouškům teď představuje první z nich - Originál. Pokáč se inspiroval svým životem rodiče a nahrál singl Rodinný typ, Martina Pártlová pak nehodlá čekat na pomoc svého muže a radši "si to udělá sama". Lipo a Jelen zpívají o párech, které si k sobě znovu našly cestu, Support Lesbiens zase o našich vnitřních bojích. Pam Rabbit si zahrála na astronautku, ve videoklipu November 2nd ožívají dětské hračky a Fast Food Orchestra si sestavili vlastní Jízdní řád.

TOP 8 videoklipů týdne: Pokáč je rodinný typ, Marek Ztracený v pozitivním Originálu a Lipo a Jelen o párech, které si k sobě našly cestu TOP 8 videoklipů týdne: Pokáč je rodinný typ, Marek Ztracený v pozitivním Originálu a Lipo a Jelen o párech, které si k sobě našly cestu

Marek Ztracený slibuje fanouškům nové písně

Marek Ztracený napsal před létem šest nových písní, které plánuje fanouškům v následujících měsících představit. První z nich se jmenuje Originál a má pozitivní až taneční atmosféru. Sám zpěvák o ní říká, že když ji složil, nemohl ji měsíc dostat z hlavy. „V srpnu se k vám dostane druhá letní píseň ‚Carpe diem', kterou jsem složil pro seriál Pálava, a na podzim pak písnička, kterou považuji za svou nejlepší. Ale to je teď druhořadé. Snad vás tahle píseň provede letošním létem a bude vás bavit tak, jako nás baví ji hrát," říká Marek.

LIVE: Plzeňský Majáles byl plný překvapení. Změna místa s sebou přinesla Mirai, Rybičky 48 nebo Divokej Bill, nečekaně dorazil i Marek Ztracený

Martina Pártlová si to udělá sama

Martina Pártlová vydává provokativní píseň Si to udělám sama, která předznamenává její připravované EP. Hudbu k nové písničce napsal producent Marcus Tran, autorem textu je zpěvák a Martinin přítel Josef Vařeka. Současně se singlem vydává zpěvačka i klip v režii Vladimíra Špičky. „Text je inspirovaný naší společnou domácností. Větu ,Já to pak udělám…‘ slyším od svého partnera tak často, až nás to inspirovalo k nápadu na text. A všechno se to nakonec objevilo i v klipu k písničce,“ říká o svižném letním singlu s nadsázkou Martina Pártlová.

Pokáč je rodinný typ

S novinkou se hlásí také Pokáč. Jmenuje se Rodinný typ a vznikl k ní odlehčený videoklip, jenž v obraze přibližuje obsah textu. „Ve svých písních vždy zpracovávám témata, která se mi v životě dějí. Před rokem a čtvrt se nám s manželkou narodilo první miminko, a teď je tedy pro mě aktuální rodinný život. Předtím jsem psal písničky o tom, že chci změnit svět, nebo že chci být slavný, ale nyní vnímám svět z jiné perspektivy,“ říká Pokáč s trochou nadsázky. „Myslím si, že se u nás najde dost lidí, rodinných typů, kteří rádi vezmou rodinku a jedou na chatu nebo výlet. My Češi jsme přece chatařský národ. Zároveň jsem ještě nikdy nenapsal písničku o tom, jak si užívám rodinného života,“ dodává.

Jak se žije na šňůře | Pokáč tráví volné chvíle čuměním do zdi. Čím barevnější, tím lepší

Autorem videoklipu k písni Rodinný typ jsou Jakub Mahdal a jeho společnost Jakoby Films. Pro Pokáče je to tradiční spolupráce. „Scénář vznikl na základě textu. Víceméně jsme točili momenty, které v něm jsou, a nějaké fórky jsme přidali. Těším se, co na to lidi řeknou,“ konstatuje Pokáč.

Lipo a Jelen o párech, které si k sobě znovu našly cestu

Společnou skladbu Déšť věnují Lipo a Jelen párům, které si odpustily dřívější chyby a daly si novou šanci na společné štěstí. „Vždy jsem se snažil o to, aby moje tvorba přirozeně stárla se mnou a aby reflektovala můj lidský a názorový vývoj. V mládí jsem býval příkřejší, myslel jsem si, že když se cesta dvou lidí jednou rozešla, už se nemůže nikdy znovu spojit. Teď s touto svojí mladickou povýšeností trochu úřaduji. Snažím se v textu mluvit o vážných věcech s porozuměním a nadhledem," přibližuje Lipo.

LIVE: Skupina Jelen v pražských Ledárnách zpívala, vzpomínala a děkovala

Jak je jeho zvykem, sám se opět chopil úlohy režiséra doprovodného klipu. Snažil se v něm autenticky zachytit emoce dvou lidí, kteří se po delším čase znovu setkali a ve vzduchu mezi nimi visí jistá očekávání a mnoho nevyřčených otázek. Také proto vybral do hlavních rolí zkušené herce – Daniela Bambase a Lenku Zahradnickou, jejichž tváře dobře znají diváci řady českých seriálů nebo divadelních představení.

Support Lesbiens o našich vnitřních bojích

Support Lesbiens vydávají po téměř dvou letech novinku Sins. „Symbolizuje hudbou i novým videoklipem vnitřní boj, který se odehrává v každém z nás. Vyjadřuje přijetí sebe sama, odpuštění a akceptování naších vlastních chyb. S kapelou následujeme naši vizi v originálním zvuku i sdělení obsahu v novém stylu, který je organický a moderní. Já to vnímám tak, že nový singl Sins je místo, kde se potkávají všechny osobnosti kapely a jejich zkušenosti, které se snažíme promítnout do svého sdělení..." říká frontman Dušan Marko.

Ten se zároveň chopil kamery a spolu s režisérem Ondrou Matajem natočil videoklip. "Píseň metaforicky ztvárnila vynikající Nikol Fryšová, tanečnice, jogínka, učitelka a herečka, kterou můžete vidět ve famózní Cirk La Putyka a v jiných skvělých projektech v Praze. Myslím, že se mají fanoušci na co těšit, já osobně jsem moc spokojený," dodává Dušan.

Pam Rabbit si zahrála na astronautku

Pam Rabbit představuje singl s názvem stuck in the cloud, na kterém spolupracovalas producentem Filipem Vlčkem. stuck in the cloud je snad můj první pozitivní lovesong od roku 2017. Vůbec songy jako tyhle nepíšu, ale zrovna jsem měla hezký období s přítelem, tak mě chytla múza,“ přibližuje Pam.

Česká píseň s anglickým názvem a frázemi dostala i kosmický videoklip, který si Pam Rabbit zrežírovala a oblékla se pro něj do vlastnoručně vyrobeného skafandru. „Nedokázala jsem si představit, že jsem v klipu hrozně zamilovaná a je to celý růžový. Potřebovala jsem do toho dát trochu svého humoru, a tak i vzniknul nápad, že budu astronaut z jiné planety a přijdu zachránit svého kluka na planetu Zemi,“ přibližuje Pam Rabbit videoklip a s úsměvem dodává, že si celý astronautský oblek musela vyrobit sama: Je skoro nemožný ho sehnat, takže jsem ho musela od nuly celý vytvořit. Ale mě vyrábění kostýmů dost baví a hlavně myslím, že to stálo za to,” uzavírá umělkyně s arménskými kořeny.

Ve videoklipu November 2nd ožívají dětské hračky

Česká kytarová kapela November 2nd v čele se zpěvačkou Alexandrou Langošovou přichází s novým videoklipem. Ke skladbě I Feel Love ho natočil režisér a kameraman Richard Řeřicha. Děj zasadil do prostředí lesa deformovaného neonovým digitálním světlem, ve kterém ožívají hračky z dětství. „Už z prvního návrhu scénáře jsme byli nadšení. Společně máme rádi temné a trochu ujeté věci. Navíc Richard přivedl na natáčení skvělý štáb, další herce i tanečníky. Natáčení v nočním lese byl sám o sobě zážitek a výsledek vypadá báječně,“ říká zpěvačka.

„Video je oslavou neonového digitálního světa s archetypálními modely postav z dětských nočních můr. V tomto bizarním ,Snu noci svatojánské‘ se snoubí analogové snímání prostřednictvím optiky 70. let a barvené chemie digitálního řetězce, který nabízí současnost,“ říká k tomu režisér Richard Řeřicha, který video se svým týmem natáčel na Berounsku, Vysočině a v Praze.

Fast Food Orchestra si sestavili vlastní Jízdní řád

Fast Food Orchestra nahrála skladbu Jízdní řád. V zatopeném lomu v Hřiměždicích k ní nahrála videoklip. Jak kapela uvedla pro Novinky, jeden „vlak ti možná ujede, ale za chvilku pojede další. Nejde o to se hroutit z toho, že něco už není. Vždycky přijde něco dalšího“.

Text: Andrea Štipčáková, foto: Ondřej Košík (Marek Ztracený), Daniel Konopáč (Kuba Ryba a Xindl X), archiv Martiny Pártlové, Richard Řeřicha
Témata: Marek Ztracený, Kuba Ryba, Xindl X, Martina Pártlová, Lipo, Jelen, Fast Food Orchestra, Support Lesbiens, November 2nd, Pam Rabbit

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít