Samara Joy předvedla vyprodanému Jazz Docku svůj sametový hlas, vystoupila s Quartetem

Vydáno 2022-05-03 13:26:59

Americká jazzová zpěvačka se sametovým hlasem a vycházející hvězda Samara Joy, vystoupila se svým Quartetem ve vyprodaném Jazz Docku. Po vítězství v mezinárodní prestižní soutěži Sarah Vaughan International Jazz Vocal Competition v roce 2019 nahrála své debutové album za doprovodu Pasquale Grasso Tria. Intepretka stále žije v místě svého narození, v části Bronxu Castle Hill v New Yorku, kde vyrůstala a nasávala hudbu a inspiraci od svých prarodičů z otcovy strany. Elder Goldwire a Ruth McLendon vedli totiž známou gospelovou skupinu The Savettes a její otec zase hrával s renomovaným gospelovým umělcem Andrae Crouchem. Jejich domov tak byl plný zvuku nejen otcových písní, ale také mnoha další inspirativní hudby gospelových a R&B umělců včetně Stevieho Wondera, Lalah Hathaway, George Duka, Musiq Soulchild nebo Kima Burrella.

Přestože je Samaře Joy pouze jednadvacet let, vystupovala již v mnoha předních jazzových klubech v New Yorku (Dizzy's Club Coca Cola, The Blue Note a Mezzrow) a spolupracovala s jazzovými velikány, jako jsou Christian McBride, Pasquale Grasso, Jon Faddis, Kirk Lightsey, Cyrus Chestnut nebo Dr. Barry Harris.

Foto: David Webr
Témata: Samara Joy, Jazz Dock, Quartet, Praha

Samara Joy předvedla vyprodanému Jazz Docku svůj sametový hlas, vystoupila s Quartetem Samara Joy předvedla vyprodanému Jazz Docku svůj sametový hlas, vystoupila s Quartetem

Zobrazit fotogalerii (51)

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít