TOP 6 videoklipů týdne: Eliška Rusková zkouší dramatičtější rovinu, Karin Ann zpívá o genderové nerovnosti a NANDAY o lidech, kteří nechali alkoholu a drog

Vydáno 02.03.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Aktuálnímu přehledu nejlepších videoklipů týdne šéfují nováčci na československé scéně. Karin Ann svým vizuálem zavzpomínala na genderovou nerovnost ve dvacátých letech v USA, NANDAY pak představili singl Brány, ve kterém zpívají o člověku, který se vzdal drog a alkoholu. Své novinky představili také Wolf Alice, Eliška Rusková, Zak Abel a Sheppard.

TOP 6 videoklipů týdne: Eliška Rusková zkouší dramatičtější rovinu, Karin Ann zpívá o genderové nerovnosti a NANDAY o lidech, kteří nechali alkoholu a drog TOP 6 videoklipů týdne: Eliška Rusková zkouší dramatičtější rovinu, Karin Ann zpívá o genderové nerovnosti a NANDAY o lidech, kteří nechali alkoholu a drog


Karin Ann
vzpomíná na utlačování a diskriminaci ve dvacátých letech

Zpěvačka Karin Ann, která je nominovaná na objev roku v anketě Žebřík, vydala svůj první singl před necelým rokem. Aktuálně se hlásí s novinkou babyboy, za jejímž zvukem stojí Brit Matt Schwartz a producent Tomi Popovič. Zpěvačka v něm ukazuje známé příklady utlačování a diskriminace od dvacátých let minulého století až do současnosti.

Nominační tipy Žebříku (IV.): Na Objev roku aspirují 7krát3, Deaf Heart i Karin Ann, o nejlepší akci bojují Rock for People, Marek Ztracený či Letokruh

Zajímavostí celého ztvárnění je koncipování videa do jednoho plynulého záběru, ale i to, že hlavní postava, Jakub Kotek, zažívá diskriminaci v opačném gardu. Ve dvacátých letech tudíž nemůže volit, později je Afroameričany vytlačen ze svého místa v autobuse, stane se objektem sexuálního obtěžování a v gay baru jej ponižují za heterosexuální orientaci.

NANDAY spojili taneční vyjádření s hudbou

Minulý rok byl všechno, jen ne ideální dobou na rozjezd nové skupiny. Nováčka na scéně, skupinu NANDAY, to neodradilo, složila své debutové album a nyní představuje singl Brány. „Text je o někom, kdo opustil chlast a fet, ano, je o mě, změnil mě až současný vztah,“ uvedl basák Jan Plášil.

Videoklip Brány vznikl v Surf Aréně. Jeho autorem je Tomáš Moravec, který od skupiny dostal naprosto volnou ruku. Scénář vizuálu pak napsal kapelník Juraj. K natáčení si pak NANDAY pozvali tanečníka Patricka Ulmana, díky kterému se v klipu potkává taneční vyjádření s hudbou.

Wolf Alice se hlásí s posledním mužem na zemi

Wolf Alice se vrací s materiálem pro svou třetí desku i novým singlem The Last Man On Earth, který překvapí svou jemností. Snímek laděný do černobílé, kterou zpěvačka reaguje na lidskou aroganci, zrežíroval Jordan Hamingway.

LIVE: Wolf Alice odehráli živelnou show, která zvedala chlupy po těle

Sheppard vás provedou svým barevným světem

Sheppard měli před pár lety velkou hitovku Geronimo. Nový singl Learning to Fly je z alba Kaleidoscope Eyes, které vyšlo 26. února. “Píseň je o kontaktu s dítětem, které je v každém z nás. O vzpomínce na pocit úžasu, který jsme jako děti pociťovali, jelikož pro nás byl svět nový.” Barevné animované video vás bude bavit.

Zak Abel vám vlije optimismus do žil

Zak Abel vydal před pár dny svůj první sólový track letošního roku Be Kind. Veselé animované video dokonale souzní s optimistickou a rozjuchanou náladou songu. Mood booster, který v téhle době určitě oceníte. 

Superstar Eliška Rusková v dramatickém songu 

Eliška Rusková je bývalá finalistka Superstar. Po několika klasických popových pokusech to teď zkouší v dramatičtější rovině. Je otázka, jestli ji tahle poloha zase nedostává někam jinam, než kde by vzhledem ke své cílovce chtěla být. Výsledek je ale povedený - na jevišti jen s jednoduchými divadelními světly a silným provedením skladby Přísahám. Tu produkoval její hudební kolega Vojta D. Natáčelo se v brněnském divadlu BuranTeatr.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: archiv iREPORT, promo
Témata: Karin Ann, NANDAY, Wolf Alice, Eliška Rusková, Zak Abel, Sheppard

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít