Sázavafest 2011: Hurts, The Subways, Kosheen a Alphaville

Vydáno 22.05.2011 | autor: PR

Letošní 11. ročník Sázavafestu se v Benešově u Prahy připravuje v duchu reggae, ska, jazzu, kytarovek, elektroniky a folku. Tradičně nabídne autorská čtení, filmy a pro ty nejmenší poskytne zázemí v Dětském koutku Minimax přímo v areálu Zelený ostrov.

Sázavafest 2011: Hurts, The Subways, Kosheen a Alphaville Sázavafest 2011: Hurts, The Subways, Kosheen a Alphaville

kosheen_kokopelli_4_01KosheenAreál Zelený ostrov se nachází nedaleko vlakového i autobusového nádraží v Benešově (cca 5 minut chůze), je také v těsné blízkosti zámku Konopiště (cca 20 minut chůze). Na dohled se nachází stylová venkovní plovárna Koupadla na Sladovce z 30. let, kde se v čase konání festivalu budou odehrávat živé koncerty. Sázavafest letos nabídne celkem 6 scén, přičemž dvě z nich budou umístěny v zastřešených halách s kapacitou 5000 lidí. Na Zeleném ostrově vystoupí více jak 120 účinkujících, z domova i zahraničí.

Hlavním headlinerem Sázavafestu je současná elektro špička Hurts z Manchestru. Z kytarovek zazáří britští The Subways. Zahrají také britští Kosheen, kteří se do České republiky vrací v kompletní pětičlenné koncertní sestavě. Dále vystoupí legendární Alphaville, kteří kapelu založili v roce 1982 a do pamětí tehdejších posluchačů se zapsali hitem Forever Young. Mezi dalšími potvrzenými interprety dominují již dříve avizovaní Nouvelle Vague a Belleruche. Vedle nich diváky strhne německá pop-punková kapela Green Frog Feet a dále se tuzemskému publiku představí i šestičlenná kapela Mad Heads XL z Ukrajiny. Multižánrovost na Sázavafestu doplní německá jazzová partička Jazzanova, která mixuje jazz, elektroniku, dancefloor, broken beat, ale i folk nebo soul.

České barvy budou hájit Chinaski, třemi Anděly ocenění Nightwork, zahraje také kapela Wohnout, oblíbení Charlie Straight nebo Tata Bojs. Dále se na jevištích vystřídají Mandrage, Tomáš Klus, Toxique, Rybičky 48, Roman Holý a jeho J. A. R., s Matějem Ruppertem pak vystoupí s projektem Monkey Business. V pátek 5. 8. se představí kapela Pub Animals, která letos získala žánrového Anděla a její živé koncerty se pomalu stávají legendárními. Nebude chybět ani zpěvačka Věra Bílá, která se na jevišti ukáže s kapelou Gynovci. Elektronickou scénu bude reprezentovat DJ Lucca společně s kytaristou Michalem Pavlíčkem. Společný koncert odehrají také Dara RolinsDanem Bártou. Do Benešova dorazí i Petr Spálený, Václav Koubek nebo Jiří Schmitzer.

Snad nejoblíbenější festivalový žánr – ska – odstartuje 11. ročník Sázavafestu a bude ho provázet po všechny dny programu. Již čtvrteční den se předvede největší česká ska legenda Sto zvířat. Vedle nich zahraje tuzemská ska a rocksteady stálice Basta Fidel, dále Prague Conspiracy, přijedou i nespoutaní Fast Food Orchestra a Pub Animals, kteří za svou poslední desku Safar-I získali cenu Anděl 2010 v kategorii ska & reggae. A chybět nebudou ani česko-britští The Chancers.

Novinkou letošního Sázavafestu je Dětský koutek Minimax, kde budou moci rodiče na čas odložit své ratolesti a jít si nerušeně poslechnout oblíbenou kapelu. V tomto vyhrazeném prostoru se o děti od 3 let bude starat pedagogicky vyškolený personál, který pro ně má připravený bohatý program. Bude-li si chtít návštěvník Sázavafestu na chvíli odpočinout od hudby, může zavítat třeba na filmovou a divadelní stage, kde bude k vidění to nejlepší z Ozvěn Anifestu. K dispozici bude také taneční a relaxační studio Tanytany. Workshopy Evy Grambalové jsou zaměřeny především na břišní tance. Dalším relaxačním prvkem bezesporu bude Urbano zumba latino, lekce zumby v podání našich nejlepších instruktorů za doprovodu DJ Kapucina. Autorská čtení zajistí Iva Lecká, Michal Viewegh a přidá se i Leoš Šedo, který uvede knihu Beatles přistanou v Praze dnes večer, což jsou tři povídky s „rockovými" náměty.

zdroj: TZ, dm
hurts - top

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít