CHRIS REA - Stony Road

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Warner Music 13 trax / 57:44 min CHRIS REA bezpochyby patří k umělcům, kteří by zasluhovali na hruď připnout pomyslný Řád myšího kožíšku. Dotyčný umělec si totiž léta žije nenápadným životem mimo objektivy bulvárních fotografů a i hudba, kterou produkuje, se vyznačuje analogickými vlastnostmi. Solidní, byť poněkud uhlazené pop rockové písničkářství „pro dospělé“, které má tendenci zvolna se vinout v dobře zmapovaných zákrutech, klimbat a konejšit. Pravda, výsledek občas zavání nudou, ale to je přirozená daň za pocit jistoty, který si posluchač kupuje s každou další Reovou deskou. Myslíte, že by aktuální nahrávka Stony Road mohla být jiná?

CHRIS REA - Stony Road CHRIS REA - Stony Road

Kupodivu mohla. Alespoň částečně. Hned na úvod překvapivě šťavnatý otevírák Changing Times působí jako blesk z čistého nebe. Chris Rea vlastně celou albovou novinku nečekaně soustružil především podle bluesových vzorců.
To se na výsledku odrazilo více než pozitivně. Kochat se lze zejména hezkými kytarovými party (i na slide kytaru Rea umí.), hlavně ale do typického příjemně zastřeného vokálního projevu proniklo i dříve neslyšené množství emocí. Myší kožíšek jako by najednou nabral nové barevné odstíny.
Nečekejme samozřejmě od tohoto interpreta žádné otřesy a zemětřesení. Během dvaapadesáti albových minut potkáte vlastně stejného chlápka jako v minulosti, byť tentokrát s notně zdůrazněnou bluesovou patinou. Deska jako celek určitě nepůsobí jako definice živelnosti a přemíra tklivých kusů dává spolehlivě zapomenout, že existuje také slovo odvaz. Ale stejně – tak slušné album Chris Rea už pěkných pár let nenatočil.
Jan Ernest

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít