Chromeo: jejich hudba baví hráče FIFA 11, v červenci roztancují Prahu

Vydáno 21.06.2011 | autor: PR

Kanaďané Chromeo přivezou 6. července do pražského klubu MeetFactory svoje aktuální album Business Casual.

Chromeo: jejich hudba baví hráče FIFA 11, v červenci roztancují Prahu Chromeo: jejich hudba baví hráče FIFA 11, v červenci roztancují Prahu

chromeoChromeo vznikli v Montrealu v roce 2001 jako společný projekt bývalých hiphopových producentů Dave 1 (David Macklovitch) a P-Thugg (Patrick Gemayel), dlouholetých přátel ze střední školy. Žertem Chromeo nazývají jako „jediné úspěšné arabsko-židovské partnerství od počátku lidstva". Dave hraje na kytary a zpívá, Pee ovládá klávesy, syntetizátory a tzv. talk box.

První singl Destination Overdrive spatřil světlo světa v roce 2003, o rok později následovala první deska She´s in Control, z níž se skladba Needy Girl stala klubovým hitem.

Druhé album Fancy Footwork znamenalo definitivní průlom do mainstreamové kultury. Díky němu si zahráli na mnoha velkých festivalech – Glastonbury, Readingu, Leedsu nebo Lollapalooza. V srpnu 2010 vydali velmi dobře přijaté třetí album Business Casual, které představí i v Praze.

Jejich hudba zněla kromě klubů a koncertních pódií i v několika reklamách a například v počítačové hře FIFA 11.zdroj: TZ, mp

zavřít