Na Eurotrialogu vystoupí Visací zámek, Tleskač nebo Čokovoko

Vydáno 29.07.2011 | autor: redakce

Eurotrialog v Mikulově (19.-21. sprna) bývá tradiční přehlídkou osobité a nekomerční hudby. Letos navíc rozšířil program i o filmy a poezii. Těšit se lze na Visací zámek, Tleskač, Čokovoko, Dva nebo na znovuobnovenou Půlnoc. 

Na Eurotrialogu vystoupí Visací zámek, Tleskač nebo Čokovoko Na Eurotrialogu vystoupí Visací zámek, Tleskač nebo Čokovoko

 
cokovoko
Velkou oblibu si na předchozích ročnících mikulovského festivalu získaly doprovodné koncerty a pořady. Festival nabízí kromě nepřetržitého hudebního proudu v amfiteátru také komorní koncerty na střeše Ditrichštejnské hrobky na hlavním mikulovském náměstí. Zde se představí pod širým nebem (v případě nepřízně počasí uvnitř) se svým recitálem Vladimír Václavek či Pavel Fajt. Ten zde naváže na svůj projekt věnovaný českému staviteli italského původu Santinimu. Na koncerty do hrobky kvůli kapacitě nutná extra vstupenka.

Do čajového stanu, který bude umístěn v areálu amfiteátru však stačí běžná permanentka. Sobota bude věnována retrospektivní přehlídce filmů se sibiřskou tematikou od Martina Ryšavého. Odpoledne zde proběhne tradiční setkání básníků experiemntální poezie – Slam Poetry. Tato přehlídka si získala v posledních letech značnou oblibu. Letošní Slam Poetry si dala do podtitulu slovo Shake, které symbolizuje spojení poezie a hudby. Kromě soutěžních exhibicí se zde představí např. „Hluková odbojová jednotka CHODSKÁ JUNTA"/Bio Masha a Matěj Samec.

visaci_zamek_tibiFestival se ale již dávno neomezuje na umělce ze zakládajících tří států. Letos například jednou z ozdob programu bude islandské skupina Árstíðir. Ze Slovenska přijede Hrdza a Hvozd. Dramaturgie festivalu po celý rok mapuje především českou nezávislou scénu a do Mikulova zve ty nejlepší, které objeví, aby se zde představili na jednom pódiu po boku  zavedených umělců. Vedle stálic naší scény (Visací zámek, Tleskač,  Neočekávaný dýchánek) zahrají i vycházející hvězdy Čokovoko nebo skupina Dva.

Program doplňují nová jména, například Žamboši, Projekt Lajka, Sousedi, Open Day, Nuck Chorris Gang. Eurotrialog každoročně uvádí speciality, které bývají k vidění a slyšení velice zřídka. PřÍ kladem je skupina Dybbuk či jejich souputníci Vltava V Mikulově vystoupí také Půlnoc, skupina, kterou založil Mejla Hlavsa. Ta obnovila na jeden rok svoji činnost a půjde o jenu z mála příležitostí skupinu vidět ji na Moravě. Nebude chybět ani  překvapivě obnovená skupina  Kopir Rozsywal Bestar, kde hraje polovina Psích vojáků. 

zdroj: TZ 
zavřít