ČESKÁ PREMIÉRA SIMPLY RED

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Na seznamu interpretů, kteří v Česku nikdy nekoncertovali, si můžeme odškrtnout další jméno. Tentokrát SIMPLY RED, plánující výlet do Prahy 6. prosince.

ČESKÁ PREMIÉRA SIMPLY RED ČESKÁ PREMIÉRA SIMPLY RED

SIMPLY RED
6. 12. 2005
T-MOBILE ARENA, PRAHA

Britskou soul-popovou kapelu Simply Red založil v roce 1984 zpěvák Mick „Red“ Hucknall (narozen jako Michael James Hucknall, 8.6. 1960 v Manchesteru). První album „Picture Book“ vyšlo v říjnu 1985 a obsahovalo dva velké hity – tím prvním byla skladba „Money’s Too Tight (To Mention)“, což byla převzatý popěvek z dílny Valentine Brothers, tím druhým „Holding Back The Years“, věc z pera Hucknalla. Obě skladby si dobře vedly v žebříčcích na obou stranách oceánu, album se stalo platinovým a kapelu katapultovalo mezi nejúspěšnější formace roku 1986.

Album „Men and Women“ sice nedosáhlo takové popularity jako jeho předchůdce, nicméně spolupráce mezi Hucknallem a Lamontem Dozierem přinesla skladby „The Right Thing“ a převzatou věc „Every Time We Say Goodbye“, obě bodovaly v TOP40. Ve stejném roce dochází k první personální změně v Simply Red. Odchází kytarista Richardson, kterého na krátko nahrazuje Aziz Ibrahim, kterého zakrátko vystřídá Heitor T.P.

Třetí album z února 1989 dostalo název „A New Flame“ a záhy se stalo zlaté díky skladbě „If You Don’t Me By Now“ z dílny Harolda Melvina, který ji světu představil o sedmadvacet let dříve. V kapele opět dochází ke změně sestavy. Odcházejí další dva ze zakládajících členů, basista Tony Bowers a bubeník Chris Joyce, a na jejich pozice přicházejí Shaun Ward (basa), Gota (bicí) a saxofonista Ian Kirkham, který do té doby v SR pouze hostoval.Psal se rok 1991, když Simply Red vydali nejúspěšnější desku ve své historii – „Stars“. V zámoří sice byla přijata chladněji, zato ve Velké Británii se stala nejprodávanější nahrávkou roku 1991. Celých 19 týdnů se držela na předních příčkách hitparád a v TOP 10 se umístili singly „Stars“, „For Your Babies“, skvěle se dařilo i ostatním skladbám „Something Got me Started“, „Thrill Me“ a „Your Mirror“. Po celém světě se alba „Stars“ prodalo osm a půl milionu nosičů !! V průběhu nahrávání páté desky „Life“ (1995) kapelu opustili Ward a Gotta, Simply Red tak tvořili Hucknall, McIntyre, Heitor T.P., Kirkham a doprovodný vokalista Dee Johnson. Album opět navázalo na obrovský úspěch předešlé desky, nejlépe si vedl singl „Fairground“ – oficiální znělka fotbalového mistrovský Evropy (tak úspěšného pro český tým).

Po kratší přestávce se Simply Red ozvali s kompilací největších hitů, na další řadovou desku však fanoušci čekali až do roku 1998, kdy vyšlo album „Blue“, které se přesto, že přineslo třináct příjemných skladeb v klasickém duchu tvorby Simply Red, nedostalo takových ohlasů jako jejím předchůdcům. Stejně se vedlo i o rok mladšímu následovníkovi s názvem „Love and the Russian Winter“.

Poté, co kapela odešla od nahrávací společnosti, si pánové Hucknall a spol. založili vlastní vydavatelství s názvem simplyred.com, na které vydali zatím svůj poslední počin z roku 2003, „Home“. Na další nahrávku čekají fanoušci po celém světě již dva roky. Zda bude jejich čekání ukončeno do října tohoto roku, kdy Simply Red vyrazí na turné, je otázkou. Pro všechny fanoušky v České republice máme však jinou novinku – Simply Red navštíví Prahu, kde si 6. prosince odbudou svoji koncertní premiéru.

www.simplyred.co.uk

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít