Vladivojna La Chia dává na nové desce větší prostor textům

Vydáno 07.10.2011 | autor: redakce

Původem ostravská hudebnice a výtvarnice Vladivojna La Chia vydává nové CD, které ponese titul Bohémy. Jeho součástí bude i překvapení v podobě malé knížky, která obsahuje krásné barevné ilustrace a divoké a melancholické bajky s názvem Vladibajky.

Vladivojna La Chia dává na nové desce větší prostor textům Vladivojna La Chia dává na nové desce větší prostor textům

vladivojna_tonostano
Desku s knihou má Vladivojna připravenou k vydání na druhou půlku listopadu. Album vyjde na její mateřské značce Bayger Production. Velmi rozmanité písně si Vladivojna sama napsala a také nahrála většinu nástrojů.

Excentrická hudebnice je autorkou i většiny textů, až na jeden, který je z pera Lucie Paulové. Další dvě její básně Vladivojna zhudebnila. „Poprvé jsem vytvořila album, kde jsou texty stejně důležité jako hudba. Tentokrát jsem dala českým textům opravdu veliký prostor," podotkla Vladivojna. Jediné dvě anglické písně otextoval Johnny Walker.

První sólovou desku Tajemství Lotopu umělkyně vydala po zamražení jejího projektu Banana na podzim roku 2009.

„Album jsem připravovala docela dlouho, ale jeho natáčení jsem odsunula kvůli práci na hudbě k filmu Honzy Hřebejka Nevinnost. Písničky jsem točila v Ostravě se svou stálou sestavou hudebníkům," vysvětlila zpěvačka, která dlouhodobě spolupracuje s kytaristou a producentem Alešem Bajgerem a violonchellistkou Terezií Kovalovou.

ks

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít