FOO FIGHTERS - One By One

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Roswell / BMG
11 trax / 54:18 min ZATÍMCO KURT Cobain tlak hudebního průmyslu nevydržel a v důsledku tak trochu bezhlavě přijal angažmá v reportím comicsu, jeho někdejší parťák Dave Grohl se ve světě showbusinessu pohybuje velmi čile. Často hostuje na albech svých muzikantských kolegů, což všem zúčastněným stranám dodává na lesku, a se svými FOO FIGHTERS vydává už čtvrté album.

FOO FIGHTERS - One By One FOO FIGHTERS - One By One

Kdo by snad na novince nazvané One By One hodlal hledat paralely s kultovní Nirvanou, se zlou se potáže. Pupeční šňůra byla už dávno definitivně odstřižena a je zřejmé, že dnešní Foo Fighters jsou skupinou trochu odlišného ideového základu. Není to kapela, která by pod vedením zdrogovaného génia jakoby mimoděk převracela vkus milionů posluchačů naruby, ale „pouze“ poctivá, skvěle šlapající rocková mašina, na kterou je spoleh. Dostane se vám všeho, co očekáváte, a to v prvotřídním balení. Grohl se prezentuje jako schopný skladatel i aranžér a najít na aktuálním albu skladbu, která by byla zbytečná, je téměř nemožné. Na první poslech se vryjí do paměti zejména nářezy jako Low nebo Have It All, k nejsilnějším momentům ale patří hlavně mrazivě naléhavá Come Back. Tu díky bezmála osmiminutové stopáži jako singl asi nezažijeme, ale najít náhradníka opravdu nebude těžké…
V rozhovoru z minulého čísla Dave Grohl vyjadřuje naději, že některá z nahrávek Foo Fighters bude jednou vnímána jako Sgt. Pepper nebo Bílé dvojalbum. Když už to musí být, navrhuji spíš Band On The Run, tvůrčí i komerční vrchol McCartneyho Wings. Tahle deska na rozdíl od prvních dvou jmenovaných titulů žádnou revoluci nezpůsobila, určitě se ale jedná o nálož kvalitní muziky.
V případě Foo Fighters rovněž.
Jan Ernest

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít