MIG 21 - Udělalo se nám jasno

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

B&M Music
14 trax / 40:20 min Tak aby bylo hned na začátku jasno – tahle hudební stíhačka za sebou nenechává jen bílou čáru na modré obloze, která se časem rozplyne, jak tomu bylo v případě legendárního sovětského tryskáče. Ani si nezaslouží skončit jako dekorace v muzeu či dětském parku, jako se to stalo mnoha vrakům Migů. Parta označovaná jako sezónní záležitost druhým albem dokazuje, že má dost nápadů, aby opět dokázala potěšit samotáře (O té kráse, Onanovat) i přispět svou troškou k dobré náladě na rozjetém mejdanu (Tančím, Tančili čile).

MIG 21 - Udělalo se nám jasno MIG 21 - Udělalo se nám jasno

Jistě, ústřední postavou „Migů“ nadále zůstává spíše herec a bavič než zpěvák Jiří Macháček, ale jeho osobnost již z alba nevyčuhuje tolik, jako v případě jedničky Snadné je žít. Vedle charakteristické trubky Pavla Hrdličky rozhodně stojí za pozornost i slušná rytmika (Honza Hladík, Tomáš Kurfürst) a kytara autora většiny hudebního materiálu Tomáše Poláka. Desce určitě prospělo, že tahle veselá parta na ni nechala autorsky přispět i hostujícího kytaristu Libora Mikošku (Petra a Gábina) a producenta Pavla Rejholce, jehož Jasno je „drobnůstkou mistrů populární hudby“.
Také nálada celého alba, která se pohybuje od trochu prvoplánové legrace (Malotraktorem) až po nečekané zamyšlení (V Litoměřicích), je barvitější než v případě debutu. I tak se však nemohu ubránit pocitu, že kapele v konci nahrávky trochu dochází dech a jsem vděčný za umírněnou stopáž. A to bych ještě klidně postrádal plytkou skladbu Tát začal sníh. Na druhou stranu nesmím opomenout zmínit tři videopřídavky (Snadné je žít, Slepic pírka, Tančili čile), protože znát Mig 21 pouze z poslechu a nevidět koncert nebo klipy je jako číst si komiks místo poutavé filmové podívané.
Roman Jireš

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít