MICHAL PROKOP: POPRVÉ NAPOSLEDY

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Michal Prokop vystupuje pouze sporadicky. 22.12. však v Arše představí zcela nový repertoár stejně jako klasické písně, které již stačily zlidovět. V rámci večera vystoupí i speciální hosté – dětský pěvecký sbor Svatý pluk z Uherského Hradiště a skupina Madfinger.

MICHAL PROKOP: POPRVÉ NAPOSLEDY MICHAL PROKOP: POPRVÉ NAPOSLEDY

22. prosince vystoupí v pražském Divadle Archa Michal Prokop na koncertu „Poprvé naposledy“. Tentokrát se nejedná pouze o tradiční vánoční koncert, ale i o premiéru zcela nového repertoáru, který se objeví na připravovaném stejnojmenném CD.

„Poprvé od roku 1989 vydávám svou zcela novou repertoárovou desku a od roku1997 kdy vyšla Hrubého deska Černý ovce, rozšiřuju repertoár o nové písně.Jejich autory jsou Petr Skoumal, Jan Hrubý, Luboš Andršt a já, všechno na texty Pavla Šruta,“ říká Michal Prokop.Hosty Michala Prokopa a skupiny Friends budou houslista Jan Hrubý a kytarista Luboš Andršt – ten si s Michalem Prokopem vymění role hosta a hostitele. Prokop letos v říjnu přispěl svým účinkováním k oslavám dvacetiletí Andrštova Blues bandu. Vánoční koncert doplní jako obvykle další hosté, tentokrát to budou ti kteří se podílejí na přípravě nové nahrávky. Na koncertu tak vystoupí zpěvačka Markéta Foukalová s kapelou Madfinger a dětský pěvecký sbor Svatého Pluka z Uherského Hradiště.

Pražskou kapelu Madfinger tvoří mladí instrumentálně schopní muzikanti, otevření všem vlivům současné hudby od moderního jazzu přes funk až k popu. Ty se tak odrážejí v jejich výhradně vlastním repertoáru postaveným nejen na jejich instrumentální zdatnosti a citu, ale hlavně na skvělém vokálu Markéty Foukalové. V minulém roce vystoupili na Philips jazz festivalu v Sazka aréně, kde vyhráli soutěž mladých jazzových kapel a na Přerovském jazzovém festivalu. Hlas Markéty Foukalové se objeví i na nové Prokopově desce.

Sbor Sv. Pluka byl založen v roce 1995 na podněty studentů Gymnázia Uherské Hradiště jako recese na tamější dlouho trvající sbor Svatopluk, který zpívá skladby spíše klasického rázu. Sbor vede „Otec Pluka“, profesor uherskohradišťského gymnázia Jan Gajdošík. Svatý Pluk má na kontě již 3 CD (Jsme na půl děti, Come Together - s písničkami od kapel Rolling Stones, The Beatles, Led Zeppelin, Pink Floyd aj. a Rockové koledy z roku 2003). Během své kariéry Svatý pluk vystoupil s mnoha významnými muzikanty jako je např. Jana Koubková, Radka Fišarová, Vlasta Redl, Petr a Hana Ulrychovi, Jaroslav Hutka ad., podílel i na nahrávce CD Poprvé naposledy.

Vydavatelem nového CD bude SONY BMG MUSIC ENTERTAINMENT, vstupenky na koncert jsou k dispozici v prodejní síti Ticketportál (www.ticketportal.cz).

Aktuální informace o Michalu Prokopovi a jeho aktivitách nakliknete na www.michalprokop.cz

 
zavřít