Lety Mimo vydávají EP zdarma, pokřtí ho s nimi NiceLand, 100°C a Gang ala Basta

Vydáno 29.03.2012 | autor: redakce

Elektro-kytarové trio Lety Mimo vydává po třech letech nové album. Tentokrát se bude jednat o EP s několika bonusy. Krom fyzického nosiče poskytnou EP fanouškům zdarma, a to celý měsíc na svém profilu na Bandzone.cz.

Lety Mimo vydávají EP zdarma, pokřtí ho s nimi NiceLand, 100°C a Gang ala Basta Lety Mimo vydávají EP zdarma, pokřtí ho s nimi NiceLand, 100°C a Gang ala Basta


LETYMIMO3Formát EP je dnes čím dál oblíbenější. Odráží aktuálněji stav tvorby
kapel, protože jeho příprava trvá kratší dobu, každá skladba může být v podstatě singl. "Máme v plánu dokonce každou skladbu ztvárnit ve formě videa, což má dnes výborné uplatnění hlavně na internetu," předesílá frontman Looky.

EP bude po celý duben ke stáhnutí na Bandzone.cz zdarma, pro skalní fanoušky Lety Mimo, kteří mají rádi doma hmatatelné a výtvarně zpracované CD, připravili i limitovanou edici fyzických nosičů, která bude k dostání jen na koncertech či v shopu na webu kapely. „Pro naše nové EP jsme zvolili název PLAYBACK. Je to název třetího tracku na desce a nám se zdálo, že to i trošku koresponduje s naším záměrem odlišit tuhle desku od našeho posledního počinu, což byly akustické verze našich písní. Ne snad, že bychom od teď začali hrát z playbacku, ale je to spíš o tom, že na nové desce je hodně elektroniky i náznak taneční hudby." míní Lety Mimo.

Hudebně se Lety mimo na tomto EP posouvají k progresivnímu soundu dnešních elektro-kytarových kapel, ovšem s odkazem na svůj původní styl, který sami nazývali "spacepunk". Proto si přizvali ke spolupráci mladého producenta Tuzexe (Sunshine, Super Tuzex Bros). „Spolupráci s ním vnímáme jako revoluční věc. Hodně nahrávky producentsky ovlivnil směrem k dnešnímu modernímu zvuku, navíc výhodou je, že nás sleduje už dlouho. Já osobně mám z této spolupráce opravdu radost, protože jme si sedli jak lidsky, tak i umělecky," tvrdí Looky.

PLAYBACK je sice EP, ale obsahuje celkem 7 tracků. „Byli bychom rádi, kdyby se naše nová deska dostala co nejvíc mezi lidi, protože si myslím, že to rozhodně není nuda. Každá skladba je úplně jiná a dohromady to tvoří zajímavé hudební spektrum. Pořád to jsou ale Lety mimo a to jsme chtěli..." zakončují Lety Mimo. Křest proběhne ve středu 4.4. v rámci pražského koncertu Open Air festival tour, kde vystoupí společně se 100°C, NiceLand a Gang-ala-basta.zdroj: TZ, map
zavřít