The Prostitutes se na novince Deaf To The Call zahalili temnotou,

Vydáno 24.04.2012 | autor: redakce

The Prostitutes dotočili svoji nejtemnější desku a pod názvem Deaf To The Call ji hodlají 26. dubna představit veřejnosti v Paláci Akropolis.

The Prostitutes se na novince Deaf To The Call zahalili temnotou, The Prostitutes se na novince Deaf To The Call zahalili temnotou,

the prostitutesSvětová produkce a hledání kořenů v berlínském zvuku 70. let a gotické scéně ranných 80. let. Patrně nejživelnější, nejtvrdší, nejtanečnější a zřejmě i nejtemnější album The Prostitutes.

Desku kapela natáčela pod vedením jednoho z předních světových producentů alternativní rockové hudby, Youthem. „Hledáme kořeny v berlínském zvuku 70. let a britské post-punkové a gotické scéně ranných 80. let, ale chceme, aby celé album znělo přesně jako z roku 2012," říkají The Prostitutes. „Doba, ve které žijeme, se od Hometown Zombies dramaticky změnila, svět se vyhrotil a na únavu z okolí není čas. Je potřeba se vzepřít. Tak to cítíme a tak se to také promítlo do skladeb na desce. Jsou rychlejší a chladnější než na předešlé desce," doplňují.

Martin „Youth" Glover je členem legendárních Killing Joke a společně s Paulem McCartneym tvoří jejich vlastní projekt The Firemen. Jako producent je podepsán pod nejúspěšnějšími nahrávkami The Verve, Primal Scream, The Futureheads, The Cult a dalších. Spolupracoval s Depeche Mode, Marilynem Mansonem,Sugarcubes, U2 nebo Siouxsie & The Banshees, ale v jeho diskografii se najdou i jména jako je Dido nebo Erasure. Na spolupráci s The Prostitutes ho mimo jiné zaujala kombinace rocku a elektronické hudby. Do Prahy si s sebou přivezl zvukového mistra Michaela Rendalla, který na desce také několikrát hostuje.

Youth a The Prostitutes měli na natočení celého alba v únoru 6 dní, kterým předcházel víkend společných zkoušek. Mix desky proběhl za účasti skupiny v Londýně.zdroj: TZ, map

zavřít