DÁMY A PÁNOVÉ... MR. GENTLEMAN!

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Slovutný GENTLEMAN se svým FAR EAST BANDEM se v rámci svého obsáhlého evropského turné ukáže poprvé v Čechách. Dnešek je opravdovým svátkem pro všechny milovníky progresivního reggae. Předskakovat v Music Baru budou United Flavour.

DÁMY A PÁNOVÉ... MR. GENTLEMAN! DÁMY A PÁNOVÉ... MR. GENTLEMAN!

GENTLEMAN & FAR EAST BAND POPRVÉ V ČESKÉ REPUBLICE!

Gentleman z Kolína nad Rýnem je reggae star #1 a zpěvák, který na evropské hudební scéně zásadně ovlivnil dění napříč žánry. Zároveň jako jediný Evropan dnes jezdí koncertovat i na velké jamajské festivaly. Jeho živé vystoupení jsou jedinečným zážitkem, který zcela jistě osloví nejen milovníky reggae a dancehallu.
Zatímco všude po Evropě Gentleman koncertuje ve vyprodaných halách, v České republice vystoupí úplně poprvé! Můžete se tak těšit na fantastickou show, při které jej bude doprovázet geniální Far East band. Koncert se uskuteční 18. května 2006 v pražském Lucerna music baru a jako předkapela se představí pražská multikulturní parta United Flavour se speciálně připraveným reggae programem a mnoha zajímými hosty. Pozor, kapacita klubu je limitována na 1000 lidí!
Gentleman alias Otto Telmann (1975) zpíval už jako malý kluk v kostele, kde získal pevné základy, samozřejmě nejen hudební. V sedmnácti letech znal ze světa reggae jen pár klasik typu Bob Marley, Peter Tosh nebo Dennis Brown, ale když jej rodiče vzali na prázdniny na Jamajku, poprvé uslyšel zvuk pouličních dancehallů, který jej okamžitě fascinoval... Doma se proto v ´92 dal dohromady s DJs jménem Ingo a Backra, kteří si začali říkat Pow Pow sound system, a rozhodli se propagovat karibskou kulturu v tehdy totálně rockovém Německu. Brzy spolupracovat i s Digital Diamond Crew, soundsystémem Silly Walks, a především s hiphopery Freundeskreis, pro které nazpíval refrén k písničce "Tabula Rasa". Ta se neočekávaně stala v Německu velkým hitem. 
Celosvětový boom přišel v roce 2002 s albem JOURNEY TO JAH, které překvapilo svou dokonalou produkcí a nadčasovými hity. Popularitu těchto písniček poté ještě znásobilo velké turné, v rámci kterého vzniklo CD a DVD "GENTLEMAN & FAR EAST BAND". Na tom se podařilo zachytit nezapomenutelnou atmosféru koncertů této kapely před několika desítkami tisíc rozjásaných diváků.Na jeho albech se objevují zásadní hlasy současné jamajské scény typu Barrington Levy, Beenie Man, Bounty Killer, Morgan Heritage, Luciano & Mikey General, Capleton, Junior Kelly, Daddy Rings, Tony Rebel, Jack Radics, Jah Mali a mnoho dalších. Zatím nejnovější deska CONFIDENCE se již během prvního týdne stala nejprodávanějším albem v Německu a sklidila velké uznání po celém světě.

Více informací a ukázky najdete na adrese www.journeytojah.com nebo česky v profilu na www.jahmusic.net/gentleman.

Reggae svátek začíná v Lucerna Music Baru v tradičních 21:00.


zavřít