REPORT S CD CLUBMIX PRÁVĚ V PRODEJI

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

LAYO & BUSHWACKA - Love Story, Softcell - Monoculture a řadu dalších žhavých tanečních hitů najdete na exkluzivním hodinovém CD CLUBMIX - mixed by DJ Milan Kroužil. Na této kompilaci se potkávají nejrůznější styly progresivní elektronické scény - deep house, tech house, vocal house, hip hop, breaks, nu jazz, trip hop, down tempo... CD CLUBMIX se nachází pouze v části nákladu REPORTU 12/02 (vychází 4. prosince) a s časopisem si ho můžete objednat za pouhých 99 Kč / 129 Sk na adrese predplatne@ireport.cz.

REPORT S CD CLUBMIX PRÁVĚ V PRODEJI REPORT S CD CLUBMIX PRÁVĚ V PRODEJI

CLUBMIX - mixed by DJ Milan Kroužil

TENTOKRÁT JSME pro vás připravili mixované CD CLUBMIX. Kladli jsme důraz na žánrovou pestrost, abychom postihli nejrůznější trendy současné taneční hudby, a přitom dbali na kompaktnost celé nahrávky. Najdete na něm jak přední světová jména elektronické scény, tak i několik domácích záležitostí. O eklektický mix mnoha chutí (deep house, tech-house, vocal house, elektro, hip hop, trip hop, down tempo…) se postaral MILAN KROUŽIL (37), který je považován za jednoho z nejvšestrannějších DJs u nás (od funku až po techno). Začínal jako rapper Black & White Story Bandu, gramofonům se věnuje od roku 1991 a moderuje vlastní pořady na Radiu Bonton: BPM v akci (pondělí 23 - 01 hod.) a CLUBMIX (čtvrtek 23 - 01 hod.) - www.radiobonton.cz. Clubmix vznikl v roce 1999 ve spolupráci s pražským klubem Radost FX (ten letos slaví deset let existence), který pořad sponzoruje a podílí se na jeho programu (jmenovitě dramaturg klubu David Fořt alias DJ Vectif a majitel Richard Zoli).
Letos jste Kroužila mohli vidět např. na festivalech Creamfields, Open Air Field, Summer Of Love nebo na brněnské Citadele. Jeho DJské sety je možno slyšet v klubech po celé republice. Loni mu vyšlo mix CD House Party 016. Více na www.resistance.cz. Požádali jsme ho o komentář k vybraným skladbám:


DJ BRAUN
Bubák (Mersey + Haberland deeptech mix)
vinyl Bubák, 2002

"PETR BROWN patří vůbec mezi první houseové DJe u nás. Znám ho už řadu let. Na svou vlastní tvorbu Petr čekal opravdu dlouho, ale vyplatilo se. Jeho nový počin mě zaujal. Líbí se mi hlavně mix od Slováka Martina Haberlanda, na jehož značce Benchmark Recordings tahle deska právě vychází. Ideálně deep basový začátek."
www.benchmarkrecordings.sk

E.C.A.
There Is Message
vinyl There Is Message, 2001


"Tento projekt jsem zařadil pro jeho výtečný deephouseový zvuk. Jeden z jeho členů Manio je nyní spolutvůrcem programu v Radosti FX. Spolu s DaRoddmannem vytvořili dobrou perspektivní dvojku, kterou občas doplňuje i zpěvačka Charlie One."
www.lighthouse.cz

ISUO TAM
Yellow machine funk (Dsounds remix)
vinyl Yellow Machine Funk, 2001


"ISUO TAM, vlastním jménem Matouš Godík, je velmi talentovaný všestraný muzikant. Vy ho můžete znát pod pseudonymem ZKA4T. Navíc remix od Filipa Sušiče zvaného Dsounds na projekt E.C.A plynule navazuje."
www.lighthouse.cz

SOFTCELL
Monoculture (Playgroup remix)
LP Cruelty Without Beauty, 2002


"Když jsem poprvé slyšel od této dvojice píseň Tainded Love, tak se psal rok 1981. Novoromantická vlna se teprve rozbíhala a brzy se tahle píseň stala nesmrtelnou. Dnes víme, že předběhla dobu. Jsem rád, že se Softcell vrátili a mohl jsem sáhnout po jejich comebackové desce. Softcell - to je pořádný kus historie elektronické hudby.
www.marcalmond.co.uk
www.cookingvinyl.com

LAYO & BUSHWACKA!
Love Story (Buswacka! remix)
vinyl Love Story
LP Night Works, 2002


"Bylo to v roce 2000 na podzim, když jsme s DJem Trávou hráli v České Lípě. Tehdy měl čerstvou novinku, kterou den před tím dostal v Roxy na white labelu od Matthew Bushwacky. Netrvalo dlouho a tahle věc se stala klubovým hitem. Nejvíc se mi Lovestory líbí v Bushwackově remixu, který jsem nakonec vybral. Myslím, že Devo mohou být s touto předělávkou naprosto spokojeni."
www.the-end.co.uk

THE UNDERWOLVES
Under Your Sky
LP Under Your Sky, 2001


"V Německu se v posledních letech rodí neuvěřitelná spousta kvalitních projektů. Spřízněnci Jazzanovy UNDERWOLVES to jednoznačně dokazují. Pro posluchače klubových pořadů určitě není titulní skladba jejich poslední desky Under Your Sky žádnou novinkou.
www.jcr.info

JOSEPH MALIK
Futuristica
LP Diverse, 2002


"Příznačný název pro tuhle záležitost, kterou má na svědomí skotský producent JOSEPH MALIK a jeho šikovná kapela. Nu jazz ve spojení různých breakových i brazilských rytmů. Dle mého názoru se jedná o zvuk budoucnosti."
www.compost-records.com

MINUS 8
Theia
LP Minuit, 2002


"Tahle věc mě vzala hned na první poslech. Není zas až tak zběsile rychlá, přitom vás ale její tempo nenechá v klidu. Projekt MINUS 8 Roberta Jana Meyera, zde ozvláštněný piánem a saxofonem, patří mezi mé oblíbené. Minus 8 pochází ze švýcarského Curychu a má na svém kontě tři alba, z nichž mi nejvíc přirostlo k srdci to poslední, z něhož jsem vybíral."
www.minus8.de
www.compost-records.com

RIVERA ROTATION
Yes You Are
vinyl Yes You Are, 2002


"Tak takhle má podle mě vypadat dobře nakoplý house. Přestože v poslední době hraji většinou techno, kvalitní housík rozhodně neopomíjím. Líbívá věc Yes You Are by se lehce mohla stát klubovým hitem. Pete Rivera šikovně variuje soul, latinu a house a tohle je jeho nejčerstvější počin."
www.lounge-records.de

DJ TVYKS & HÄKAN LIDBO (přehlasované první A)
Norr / Východ (version 1)
vinyl Norr / Východ


"DJ TVYKS patří i přes svůj mladý věk mezi dlouholeté houseové průkopníky v Čechách. Navíc se mu začíná dařit i v zahraničí. Vrcholem jeho dosavadní tvorby je tento singl s uznávaným Švédem Hakanem Lidbem, vydaný na prestižní anglické značce Paperecordings. Oživení do tohoto tracku přináší trumpeta Jihoafričana Alexe Van Heerdena a příjemný perkusivní doprovod. Vtipné je použití Tvyksova samplu `Z východu i ze severu posloucháte česko-švédskou house music.`"
www.paperecordings.com

DJ VADIM
Combustible
LP USSR: The Art Of Listening?, 2002


"Je spousta dobrých světových hip-hopových part s různými přesahy - nejen hudebními, ale často i politickými. Myslím, že tahle kritéria splnil kdysi sovětský, dnes spíše americký producent DJ VADIM. Jde bezpochyby o jednoho z nejzručnějších krotitelů vinylů. Skladba Combustible s hostovačkou Gift Of Gab se nese v jeho typickém tempu. Kdysi jsem začínal funkem a hip-hopem a proto by tahle záležitost neměla na výběru chybět."
www.djvadim.com
www.ninjatune.net

HERBALISER
Something Wicked
LP Something Wicked This Way Comes, 2002


"Velmi uvolněná triphopová skladba od známých Britů HERBALISER s nostalgickým nádechem. V této uspěchané době to působí jako příjemný relax, přitom vás tato věc vůbec nenudí. Velmi dobře se mi hodila `do krámu` jako jedna z prvních skladeb této kompilace. Vždyť jde o jednu z největších hodnot proslulého labelu Ninja Tune."
www.herbaliser.com
www.ninjatune.net

CINEMATIC ORCHESTRA
All That You Give
LP Every Day, 2002


"Najazzlou šestičlennou partičku okolo mistra J. Swinscoa si mnozí oblíbili hlavně díky jejich podzimnímu albu Every Day. Vybral jsem si procítěný pomalý song s úžasnou nástrojovostí celé kapely. All That You Give je jejich nejnovějším singlem."
www.cinematicorchestra.com
www.ninjatune.netTRACKLIST:

1. DJ BRAUN
Bubák (Mersey + Haberland deep tech mix)
Braun
taken from the vinyl Bubák
2002 Benchmark Recordings
www.benchmarkrecordings.sk

2. E.C.A.
There Is A Message
Da Roddmann, Manio
taken from the vinyl There Is A Message
C 2001 Lighthouse Recordings
www.lighthouse.cz

3. ISUO TAM
Yellow Machine Funk (Dsounds remix)
Isuo Tam
taken from the vinyl Yelow Machine Funk
C 2001 Lighthouse Recordings
www.lighthouse.cz

4. SOFTCELL
Monoculture (Playgroup remix)
Almond, Ball
taken from the album Cruelty Without Beauty
c + p 2002 Cooking Vinyl
www.marcalmond.co.uk
www.cookingvinyl.com

5. LAYO & BUSHWACKA!
Love Story (Bushwacka! remix)
Paskin, Benjamin
taken from the album Night Works
2002 XL Recordings
www.the-end.co.uk

6. UNDERWOLVES
Under Your Sky
Nicholls, Kelly, Professor Stretch, Smith
taken from the album Under Your Sky
c + p 2001 Jazzanova Compost Records
www.jcr.info

7. JOSEPH MALIK
Futuristica
Malik, Donnelly, Macleod
taken from the album Diverse
c + p 2002 Compost Records
www.compost-records.com

8. MINUS 8
Theia
Meyer
taken from the album Minuit
c + p 2002 Compost Records
www.minus8.de
www.compost-records.com

9. RIVERA ROTATION
Yes You Are
Rivera, Erkau, Cicero, Waje
taken from the vinyl Yes You Are
c 2002 Lounge Records
www.lounge-records.de

10. DJ TVYKS & HA(tecky nad A) KAN LIDBO
Norr / Východ (version 1)
Řičica, Lidbo
taken from the vinyl Norr / Východ
c + p 2002 Paperecordings
www.paperecordings.com

11. DJ VADIM
Combustible (feat. Gift Of Gab)
Peare, Parker
taken from the album USSR: The Art Of Listening?
C + p Ninja Tune
www.djvadim.com
www.ninjatune.net

12. HERBALISER
Something Wicked (feat. Seaming To)
Wherry, Teeba, To
taken from the album Something Wicked This Way Comes
c + p 2002 Ninja Tune
www.herbaliser.com
www.ninjatune.net

13. CINEMATIC ORCHESTRA
All That You Give (feat. Fontella Bass)
Swinscoe, France
taken from the album Every Day
c + p 2002 Ninja Tune
www.cinematicorchestra.com
www.ninjatune.net


Compiled by Milan Kroužil & REPORT
Mixed by Milan Kroužil
www.resistance.cz

Sleeve design by Jan Šmatera, Tomáš Frelich

Special thanks to Daniela @ CDirect, Marek @ Panther, Kristian @ Next Era, Josef @ Lighthouse, Tvyks & Alena @ Eastbase, Martin @ Benchmark, Richard, Vectif & Manio @ Radost FX.

P + C REPORT 2002
330111-2
OSA

CD Clubmix je přílohou magazínu REPORT 12/02.
CD Clubmix is a supplement of the magazine REPORT #12/02.
All trademarks and rights reserved.
zavřít