BELGIE LEGALIZOVALA MARIHUANU

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Belgičtí poslanci schválili koncem března zákon umožňující „bez obtěžování jiných“ kouřit veřejně marihuanu. Její distribuce a prodej ale stále zůstává protizákonný. Kouřit mohou lidé starší 18 let a každý z nich může mít u sebe podle nového zákona max. 5 gramů marihuany. Politici také vymezili, kde a před kým může být látka inhalována.

BELGIE LEGALIZOVALA MARIHUANU BELGIE LEGALIZOVALA MARIHUANU

Jako přestupek či trestný čin bude posuzováno kouření cigarety v místnostech a na prostranstvích, kde jsou děti a mladiství a tam, kde by „hulení někoho obtěžovalo“. Prakticky si tak konzumenti marihuany nemohou zapálit například na ulici nebo v parku, neboť zde existuje riziko, že by je mohli sledovat právě mladiství. Poslanci rovněž umožnili pěstování několika rostlin pro vlastní potřebu.

Za porušení těchto omezení hrozí v prvním případě jen evidence přestupku a hříšníka u policie. V dalších případech bude následovat pokuta od 1 do 25 Eur (od 30 do 750 Kč), bude-li se vše opakovat v daném roce ještě jednou, pak 25 až 50 Eur (od 750 do 1,5 tis.Kč). Nejvyšší sazba, v případě neustálého porušování závazných norem během 24 měsíců, je 8 dní až 1 měsíc ve vězeňské cele. O přijetí zákona se postarala vládní koalice liberálů, socialistů a zelených.

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít