KONEC HUDBY V ČESKÉ TELEVIZI

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Jak uvádíme v aktuálním R 7-8/03, nedávno došlo ke zrušení hned několika hudebních pořadů v České televizi, včetně např. zavedeného LADÍ NELADÍ. Vzniklou situaci sledoval kolega František Kovač, který byl častým hostem tohoto pořadu ostravské ČT.
LADÍ! NELADÍ?

Česko-slovenský hudební pondělník Ladí-Neladí, ve kterém jsou hudebníci před kamerami konfrontováni s "živými" hudebními kritiky od června na obrazovkách veřejnoprávní televize skončil. Stejně jako tento pořad ostravské televize, konkrétně dramaturga Marcela Nevína a jeho spolupracovníků (moderátorská žezla pořadu třímali muzikanti Petr Fiala a Michal Kaščák), končí i ostatní hudební pořady v rámci pravidelného pondělního hudebního okénka.

S prosbou o vysvětlení vzniklé situace jsem se obrátil na ředitelku programu ČT MARKÉTU LUHANOVOU, z jejíhož pověření mi následně hlavní dramaturg ředitelství programu ČT IVAN HUBAČ odpověděl takto: "Vzhledem k nutnému přesunu finančních prostředků na výrobu pořadů o EU, které se ve vysílání staly prioritou, jsme nuceni od září do prosince tohoto roku skutečně přerušit výrobu některých hudebních pořadů. Toto opatření je dočasné, leč kvůli finanční krizi nezbytné. Doufáme, že příznivci hudby si za zrušené pondělní pořady v širokém žánrovém hudebním spektru, které jim obrazovka ČT nabízí, najdou adekvátní náhradu. Od počátku příštího roku počítáme s obnovením pozastavených pořadů. Vzhledem k tomu, že v současné době probíhá diskuse o vysílacím schématu roku 2004, nemohu Vám definitivně říci, zda pořady budou mít zcela identickou podobu jako v první polovině roku 2003. Osobně však nepředpokládám, že by došlo k nějakým změnám."

Rozhodně bychom neměli nečinně doufat, že tyto sliby budou naplněny. Naopak, měli bychom právě v době tvorby nové koncepce vysílacího schématu veřejnoprávní televize přispět k udržení povědomí diváckého zájmu o tyto typy hudebních pořadů (ať už se jedná o zmíněné Ladí-Neladí nebo třeba koncertní seriál Na plný pecky ad.) na ředitelství programu ČT.

Vyjádřete proto svůj nesouhlas s pozastavením pravidelných pondělích hudebních pořadů na e-mail: marketa.luhanova@czech-tv.cz
zavřít