SHERYL CROW - The Very Best Of

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

A&M / Universal 16 trax / 73:10 min Paní důležitá konečně rekapituluje. Poslouchat přehlídku největších pecek z produkce sličné Američanky je činností nadmíru líbeznou. Připravte se na jízdu po skluzavce toho nejdůležitějšího z ženského rocku 90. let.

SHERYL CROW - The Very Best Of SHERYL CROW - The Very Best Of

ASI KAŽDÝ jenom trochu hudebně gramotný člověk zaregistroval někdy v životě Sheryl Crow. Buď už coby sboristku Michaela Jacksona, nebo kdykoli od první poloviny 90. let, kdy se sama proslavila. Společným jmenovatelem její tvorby byl cit pro melodii a takříkajíc prst na tepně. Sheryl vždycky věděla, kam sáhnout, jak spojit rock s country a folkem, aby se to nakonec líbilo a dobře prodávalo.

Tohle všechno The Very Best Of dokazuje a nejenom to. Provařené pecky All I Wanna Do, My Favourite Mistake, Everyday Is A Winding Road nebo Soak Up The Sun rotovaly ve své době rádii dost poctivě, takhle za sebe řazeny ovšem nechají vyniknout skladatelské obratnosti paní S.C. Jemný balanc na pokraji stylů, ohromná zkušenost bluesového prubíře, nezlomitelná jistota rockové ikony.

Překvapením, leč pochopitelným, je píseň Picture, která se neobjevila na žádné ze studiovek Sheryl, ale původně pochází z Cocky Kid Rocka, který je uveden ostatně jako její autor. Melancholické country, které dobylo americké hitparády, si svoje místo na The Very Best Of bez debaty zaslouží. Zapadá totiž skvěle v celek, kterému nelze skoro nic vytknout. Proč taky?

Luboš Kreč

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít