SUGAR RAY - SUGAR RAY

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

JEN MÁLOKOHO pohorší, když se chce líbit ženská. Ale co když stejnou a ještě k tomu velmi okatou snahu objevíte u rockové kapely? Odpovědí na takovou otázku se mimo jiné rozřeší i problém, jestli SUGAR RAY ano či ne.
Na čerstvém eponymním albu si americká pětice líbivost doslova vetkla do erbu. Nejde jen o to, že přinejmenším zpívající kytarista Mark McGrath a basista Murphy Karges už na obalu vypadají, jako by právě prošli hloučkem designérů, kadeřníků, plastických chirurgů a specialistů na marketing. Ještě důležitější je, jak usilovně skupina buduje klenuté melodické oblouky. Vysoce chytlavé melodické nápěvy lze objevit snad ve všech jedenácti písničkách a po mnohých z nich by jistě rád sáhnul i kdejaký středněproudý popař. Sugar Ray však svým výtvorům přece jen dávají o něco důraznější a hlavně barvitější fazónu, než tomu bývá běžné u výrobců kolovrátkových odrhovaček. Můžeme samozřejmě hovořit o pouhém hromadění harampádí, na které je publikum odkojené MTV zvyklé - nechybí řízný neopunkový riff (Answer The Phone) ani prvky hiphopu (Ours, Under The Sun), jednou DJ Homicide nervózně trne talířem, jindy vokál přibarví "fakt vychytanej" efekt. Mimo to si ovšem skupina přizpůsobí obrazu svému i rytmus reggae (Stay On), slide kytara jí dodá lehce countryový nádech (Just A Little) a v závěrečné Disasterpiece dokonce parafrázuje stoneovský rokec. Takovou rozmanitost nelze neocenit. By» celek působí vcelku kompaktně, každá píseň je vlastně jiná, což mimochodem zvyšuje přehlednost celého alba.
Co si budeme říkat, současná produkce Sugar Ray (na úsvitu své dráhy hrávali řízný crossover.) představuje "brutální" popík, který by leckterý z tzv. "vyzrálých" posluchačů mohl ocenit pohrdavým úšklebkem. Na druhé straně - mají to chlapci vymyšlené dobře. Takže Sugar Ray ano či ne? Záleží pouze na tom, zda jste ochotni akceptovati hudbu bez tajemství a jinotajů, která si neklade za cíl povznášet či promlouvat do duše, ale chce jen nenáročně bavit. Pokud je vaše odpověď jednoznačně kladná, domalujte si fixou ještě nějaké puntíky. Jednoznační oponenti bohužel mají smůlu - tiskařská čerň se gumuje špatně.

SUGAR RAY - SUGAR RAY SUGAR RAY - SUGAR RAY

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít