JAKÝ BUDE SÁZAVA FEST

Vydáno 07.07.2009 | autor: redakce

Tradiční open air na Sázavě sice proběhne až 5.-7. srpna, už teď vám však můžeme prozradit, co se v tomto příjemném areálu bude odehrávat.

JAKÝ BUDE SÁZAVA FEST JAKÝ BUDE SÁZAVA FEST

SÁZAVAFEST 2004
IV.ročník multikulturního festivalu
5.-7.8. 2004
areál Ostrov, Sázava
3 dny 3 scény
  • 2 hlavní hudební scény s prodlouženými sety scéna
  • scéna Radia 1 (kytarová a world music hudba, videoprojekce, workshopy, performance)
scéna Radia 1:
5.8. Kytarovky: Iné Kafe (SK)Znouzectnost, Chiki liki tua (SK), Gaia Mesiah, Jaksi Taksi, Suffer, No Side, Apple Juice ….
6.8. World Music: Gothart, Traband, Bengas, Terne Čhave, Moberk Ansemble, Nierika ………
7.8. Reggae & Ska & ..: Švihadlo, Nana Zorin, Sto Zvířat, Ti Di Ta De, Tam Tam Orchestra ….

Hlavní scény:
6.8.: Mňága a Zďorp, Psí vojáci, Ivan Hlas, Burma Jones, B.S.P. - Balage + Střihavka + Pavlíček, Wohnout, Vypsaná Fixa, Precedens, Vítkovo Kvarteto, Imodium ……
7.8.:Dan Bárta & Illustratosphere, Tata Bojs, Southpaw, Priessnitz, Khoiba, Gang ala basta, Švihadlo, Peha (SK), Kurtizány z 25 Avenue, Blue Effect, Jiří Schmitzer ….
V jednání: zajímavá překvapení ze zahraničí


  • bohatý doprovodný program (workshopy, tanec, soutěže, vizuální efekty, adrenalin, sportovní exhibice...)
  • úvodní den 5.8. v rámci festivalového městečka
  • předpokládaná návštěvnost: cca 6.-8.000 lidí
  • autorské čtení spisovatele rodáka Michala Viewegha, dále Jardy Rudiše
  • festival je opět tradičně úzce spjat s dobročinnými účely, tentokrát podporuje sdružení ŹIVOT DĚTEM, které pamatuje na všechny děti, které to z různých důvodů v životě nemají lehké…více na www.zivotdetem.cz
Historie festivalu

Hned první kvalitně obsazený ročník SázavaFestu navštívilo téměř 2000 návštěvníků. Druhý ročník se rozrostl na dva dny, nabídl dvě hudební scény a dvojnásobný počet účinkujících. Odezvou na výbornou dramaturgii byla příjemná návštěvnost dosahující 3500 návštěvníků. V letošním roce návštěvnost přesáhla magickou hranici 5000 nadšených posluchačů.
V uplynulých ročnících na SázavaFestu vystoupila špička domácí hudební scény, mimo jiné např. Monkey Business, Dan Bárta, Tata Bojs, -123 min, Děda Mládek Illegal Band, Lenka Dusilová, Anna K, Kryštof, Divokej Bill, Walk Choc Ice, Garage, ale i hosté ze Slovenska: Jana Kirschner, Peha, Polemic, Iné Kafé a další. V letošním roce přibyla i hvězda ze zámoří - Skupina SAMIAM, legenda kytarové neo punkové scény.


Děda Mládek Illegal Band a bezmála 3.000 fanoušků, SázavaFest 2002


SázavaFest 2003, 5.000 návštěvníků, atmosféra a moderátor Pavel Anděl

Jedinečné prostředí
SázavaFest je situován do nádherného prostředí města Sázava, vzdáleného cca 50km od Prahy a ležícího na stejnojmenné řece. V okolí je mnoho přírodních a historických zajímavostí.
Festivalové městečko se nachází na louce přilehlé k Ostrovu. S areálem je spojena stylovou lávkou. V minulosti byl areál využíván jako letní kino, dnes jde o přírodní park, plný vzrostlých stromů a zeleně. V nedalekém okolí Ostrova je veliký kemp, který kromě ubytování nabízí bohaté sportovní vyžití s možností koupání.

  


SázavaFest každým rokem nabízí svým návštěvníkům velmi pestrý hudební program. Důraz je kladen na kvalitu. Festival představuje legendy, současné hvězdy ale i nové objevy a naděje.

Festival je otevřen téměř všem žánrům, každý návštěvník by si na festivalu měl najít své favority. Kromě živých kapel vystupují na tanečních scénách DJs, dále jsou přichystány různé performance a workshopy, divadelní představení a filmové projekce. V současné době se již intenzivně pracuje na letošním ročníku. Specialitou bude rozhodně vystoupení - autorské čtení rodáka Michala Viewegha a jeho přátel.

Veškeré informace na www.sazavafest.cz

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít