Vision Impossible: zajímá nás mystika

Vydáno 05.11.2009 | autor: PR

Na nadcházející noci Transmission, která proběhne v sobotu 14. listopadu v pražské O2 Areně, vystoupí opět holandští Vision Impossible. Zeptali jsme se jich na pár otázek.

Vision Impossible: zajímá nás mystika Vision Impossible: zajímá nás mystika

Ahoj kluci, právě skončilo léto, takže první otázka bude - jaké pro vás bylo?
Ahoj! Ano, byl to pro nás nabitý, ale zábavný rok. Proběhla spousta skvělých projektů a vystoupení. Naše turné po světě se Sensation White se chýlí ke konci. Byli jsme v Evropě, Chile, Brazílii a Austrálii. Také jsme byli více než poctěni účastnit se nocí PURE v České republice jako rezidentní VJs. Tyto party v sobě mají pokaždé něco velmi speciálního. Festivalové období bylo úžasné, vystoupili jsme na hardstylovém eventu s názvem Decibel s velmi pěkně postavenou stageí. Další festival byl Emporium, který měl stage ve tvaru masky aztéků. Skvělý indoorový event byl In Qontrol 2009, kde jsme VJovali na obrazovkách ve tvaru oka!

Inspirovali jste se během léta něčím zajímavým a můžete doporučit nějaký zahraniční event českým clubberům?
Letní festivalová sezóna v Holandsku byla opravdu šílená. Jsou tu taneční festivaly každý víkend a častokrát i více než jeden. Populární taneční festivaly jsou Dance Valley, Extrema, Pleasure Island, Decibel, Emporium a Mysteryland. Rádi bychom doporučili Lowlands festival. Je to masivní festival, který kromě taneční hudby nabízí také spoustu alternativních kapel a umělců, ale také divadel a filmů. Trvá tři dny! Pokud si v České republice můžete zakoupit vstupenky, rozhodně byste to měli vyzkoušet.Každý již viděl nový trailer k Transmission, která bude 14. listopadu. Můžete nám o tom říct něco víc? Jak vás napadlo vytvořit zrovna téma Ancient Mystries?
Každý rok se snažíme na Transmission přijít s něčím úplně novým. Vznikne několik nápadů a prodiskutujeme je s United Music. Tento rok jsme vybrali téma starověkých kultur. Tento koncept zahrnuje fenomén 2012, tedy proroctví Mayů a Nostradama, že bude konec světa v roce 2012. Shodou okolností, film se stejným tématem vyjde den po Transmission. Vždy jsme se zajímali o starověké kultury a byli jimi inspirováni v naší práci. Díváme se na spoustu History a Discovery kanálů a čteme o tom také hodně knížek. Speciálně se zajímáme o mystéria a mytologii. Spoustu toho jsme tedy použili pro téma letošní Transmission. Téma tak dostává element fantazie, dělá ho více zajímavým a dává více svobody k vytvoření hezkého příběhu.

Co dalšího od vás můžeme na Transmission očekávat? Například nějaké nové VJské technologie a podobně?
Můžete se těšit na novou speciální stage, designovanou speciálně pro tuto noc. Měla by být opravdu velkolepá. Pro naši DJ-VJ show doufáme, že přineseme Pioneer DVJ-1000 přehrávače a nový SVM mixér a DJ mixér, který umí mixovat jak video, tak hudbu. Tato nová technika tak může posunout DJ-VJ show na další úroveň.


Je něco co byste rádi doporučili budoucím VJům?
Vytvářej svůj vlastní styl, ale zároveň se učit od ostatních VJů. Svět je nejlepší inspirací, tak nikomu nedovol bránit vytváření tvých vlastních nápadů.

zdroj: United Music
zavřít