JAKÝ BUDE HUDEBNÍ VELETRH

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Svátkem nejen muzikantů, ale i hudební veřejnosti bude 23.-26. září, kdy se v pražském Veletržním paláci uskuteční 2. ročník HUDEBNÍHO VELETRHU. Vedle výstavních expozic bude k vidění řada zajímavých koncertů a workshopů.

JAKÝ BUDE HUDEBNÍ VELETRH JAKÝ BUDE HUDEBNÍ VELETRH

HUDEBNÍ VELETRH PRAHA 2004

Co: veletrh, koncerty, workshopy, předváděčky, konference, soutěž, studio Huvel
Kdy: 23. – 26. září (čt – ne) Kde: Veletržní palác, Praha 7
Za kolik: vstupné 100 Kč, děti 50 Kč, učitelé hudby a studenti konzervatoří a hudebních VŠ vstup zdarma
Zaměření: hudební nástroje a příslušenství; reprodukční, nahrávací a vysílací technika; pódiová technika a stage efekty; počítače a hudba, multimédia; hudební literatura; hudební média


Vážení čtenáři,
zveme vás k návštěvě již druhého ročníku Hudebního veletrhu Praha 2004, který pořádají AC EXPO a MUZIKUS v prvním podzimním týdnu. Na veletrhu se představí nejvýznamnější výrobci a prodejci ČR a několik slovenských firem. Na stovku vystavovatelů představí 400 českých i světových značek a na ploše 1 800 m2 představí hudební veřejnosti své nejlepší produkty. „Břicho“ Veletržního paláce je velké a v jeho členitých prostorách může každý návštěvník nalézt, co potřebuje. Ve velké dvoraně jsou elektronické a elektroakustické nástroje, v koridoru a hale A vystavují firmy osvětlovací a ozvučovaní techniku, v izolovaných salóncích představí hned tři firmy pestrou nabídku bicích (a bude možné si tu i „beztrestně zabušit“). V hale B (za dvoranou) je nahrávací a reprodukční technika, hudební média, v galerii haly B naleznete malé firmičky (výrobce na zakázku, studia, hudební vydavatelství, internetový obchod), kteří doplňují nabídku velkých firem, dále i kino DVD. V malé dvoraně se prezentují výrobci a prodejci akustických hudebních nástrojů a hudební literatury.


Po celou dobu veletrhu probíhá doprovodný program, bez nějž by veletrh byl jen obchodní záležitostí. Hned u vstupu bude umístěna akustická scéna, která slouží spíše jako upoutávka kolemjdoucích. Pod velkou dvoranou se skrývá scéna v suterénu, kde po celé 4 dny se budou střídat žánrově pestré kapely a sólisté. Půjde nejen o věhlasná jména (např. Pražský výběr, Vladimír Mišík, Blue Effect, Ivan Hlas, Laura a její tygři), ale i o mediálně méně prezentované kapely, které ale všichni znají z festivalů či klubů (např. Divoký srdce, Gaia Mesiah, Dorian Grey, -123 minut ad.). Novinkou je páteční a sobotní „metla“ v garážích (např. Despise, Flood, Cales, Rondon, Eggnoise, Cocotte Minute ad.) V sobotu bude s námi na Huvelu i Poprask.


Stejně zajímavé jsou workshopy a předváděčky, které spíše než nudné povídání budou mít, po zkušenostech v loňském roce podobu klubového vystoupení. Ve dvou seminárních místnostech , které „pojedou“ non stop po celou dobu veletrhu, můžete slyšet nejen naše interprety (Víťa Štefl, Luboš Andršt, Honza Kirk Běhunek, Palo Chodelka, Honza Militký ad.), ale hosty ze zahraničí (Viktor Smolski, Aty Béres a Boris Brna, Peter Baartmans ad). V suterénu se také představí vítězové soutěže Kytariáda 2004. V malé dvoraně je umístěna akustická scéna, kde se v průběhu veletrh představí několik souborů a sólistů.


Pro hravé (doslova) bude nově v provozu studio Huvel hned proti hlavnímu vstupu na konci pasáže A. Předem registrované kapely v určený čas nahrají svůj (možná první) demo snímek a diváci se pak ve volné chvíli mohou s tím, jak studio funguje seznámit. Pro soutěživé organizátoři připravili „bojovku“ s Huvelem o ceny od vystavovatelů.
Více naleznete na: www.huvel.cz
(mp)

zavřít