SPOUSTA HUDBY NA VINOHRADSKÉM VINOBRANÍ

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Víno a hudba patří k sobě. Přesvědčit se o tom můžete koncem září na osmém ročníku Vinohradského vinobraní.

SPOUSTA HUDBY NA VINOHRADSKÉM VINOBRANÍ SPOUSTA HUDBY NA VINOHRADSKÉM VINOBRANÍ

Také v tomto roce dostojí pražské čtvrti Královské Vinohrady a Žižkov svému jménu i tradici a uspořádají již osmý ročník Vinohradského vinobraní. Ve dnech 24. - 26. září rozezvučí pražská náměstí Míru, Jiřího z Poděbrad a Karlovo náměstí zpěv a tanec hodovníků, kteří okoštují letošní sklizeň. Pořadatelé Vinohradského vinobraní radnice Prahy 3 a Prahy 2 přichystaly pro návštěvníky hojnost kvalitních moravských vín a originální kulturní program.

Přímo z Velkých Pavlovic bude do Prahy dopraveno 22 tisíc litrů speciálně stáčeného burčáku, který se v průběhu let stal jedním ze symbolů Vinohradského vinobraní. Open-air vystoupení špičkových rockových skupin (Buty, Mňága a Žďorp, Jiří Schmitzer) doplní pestrá nabídka folklórní a lidové hudby (cimbálová muzika Limbora, folklórní soubor Jiskra, irský Czeltic, cimbálovka Franty Černého). Letošní Vinohradské vinobraní je zasvěceno středověkým tradicím.

Pražané se mohou těšit na středověká řemesla, šermířské souboje, žonglérské výstupy, rytířský turnaj na koních a ukázky sokolnických dovedností. Dojde i na středověkou torturu nehodného zlosyna a slavnostní průvod, ve kterém nebude chybět císař Karel IV. s chotí. Návštěvníci budou moci změřit své síly v celé řadě vinařských soutěží.

Osmý ročník Vinohradského vinobraní odstartuje v pátek 24. 9. ve 12:00 na vinici na Gröbovce slavnostní příjezd císaře Karla IV. , který nechá vyhlásit královský výnos o vinařství. Za účasti vybrané královské společnosti a doprovodu středověké hudby dojde k vylisování prvních letošních hroznů. Slavnostní průvod se pak přesune na náměstí Míru a náměstí Jiřího z Poděbrad, kde bude od časného odpoledne paralelně probíhat hlavní část oslav. Kulturní program spojený s hojnou konzumací vína a pochutin bude na obou náměstích souběžně pokračovat také v sobotu 25. 9. od pravého poledne do pozdních večerních hodin. V neděli 26. 9. budou oslavy soustředěny na Karlovo náměstí. Nedělní program zahájí v 10:00 osobně císař Karel IV. s chotí.
zavřít