Zastoupení států na Hip Hop Kempu

Vydáno 04.04.2010 | autor: PR

Ve středu jsme vám představili hlavní headlinery na 9. ročníku Hip Hop Kempu. Dnes se podíváme na všechny ostatní dle zastoupení jednotlivých států.

Zastoupení států na Hip Hop Kempu Zastoupení států na Hip Hop Kempu

Ve středu jsme na iREPORTU psali o hlavních headlinerech letošního ročníku hudebního festivalu Hip Hop Kemp.

Příděl amerických rapových kapel je na letošním ročníku velmi silný
.

Máme pro vás EdO G a Masta Ace, dva veterány, kteří nikdy nevydali špatné album, a kteří se loni spojili, aby vydali skvělé album Arts & Entertainment, jejž budou na Kempu prezentovat. Freeway & Jake One je také příjemný úlovek; jejich deska Stimulus Package je nesmírně energická, stejně jako jejich koncert, který se na festivalu chystají předvést. Pokud si tykáte s pojmy jako anticon nebo Epitaph, určitě si budete tykat i se Sagem Francisem a jeho skvělým rapem plným metafor a absurdit. 

 

Živoucí legenda Large Professor je dalším americkým přírůstkem do line-upu festivalu. Objevitel Nase, který vyprodukoval takové beaty, že z toho byli uneseni i ATCQ, a narapoval takové pecky, ze kterých vzniklo šest skvělých alb, to je Large Pro aka Xtra P. Fanoušci tvrdšího rapu už jistě ví, že na Kemp přijede Necro; ten má tak pevnou fanouškovskou základnu a tolik morbidních rýmů, že netřeba psát víc. Detroit bude na festivalu reprezentovat Cold Steel aka Phat Kat a Elzhi, za rozpadlé Non Phixion se objeví Sabac Red a pokud chcete ještě víc Brooklynu (ne, že by ho už teď bylo málo), máme lahůdku v podobě věčně hladového Bekaye, který loni vydal jedno z nejlepších alb roku 2009. Snowgoons jsou na festivalu již tradicí, letos s rappery Lordem Lhusem a Blockem McCloudem. Nesmíme zapomenout ani na skvělou mladou dvojici Fashawn & Exile.

 Anglie posílá do boje Roots Manuvu, Foreign Beggars a doslova grime allstars


Anglii reprezentuje hlavně Roots Manuva se svojí legendární skladbou Witness (1 Hope), kterou zná každý od Londýna po Moskvu. Foreign Beggars přijedou zarapovat pecky z poslední desky United Colours of Beggatron. Frontman této kapely Orifice Vulgatron vás také naučí, jak se rapuje triple tempem. Špínu londýnského podsvětí budou reprezentovat grime allstars aka P-Money, Ghetto, Dot Rotten, Blacks a Black The Ripper, z DJs to budou Spyro, Maximum, Logan Sama a jako spíkři se na grime show představí Envy a Tony Black. Aby bylo UK pokrytí plné, ještě se na festivalu objeví djský král Woody Madera a mladý, přesto kvalitní Jack Flash, vítěz světového finále uznávaného freestyle battlu End Of The Weak.

 Každoroční zbožná přání fanoušků o francouzské artists vyslyšena

Francii letos reprezentuje člen Fonky Family Sat aka Karim Haddouche aka Sat l'Artificier. Tento marseillský rapper bude doprovázen Le Turfem a Princem Negaafellagou, což značí, že se můžete těšit na opravdu výbornou show. Pro milovníky DJingu tu máme Beat Torrent, dvojici z djské party C2C, kteří nedávno zničili publikum v Lucerně a na festivalu předvedou další skvělý audiovizuální nášup se svým videodjingem.

 Německo má Samyho  Deluxe a premieru originální serie Rap History Berlin
 

Ze sousedního Německa vás jistě potěší jméno Samy Deluxe, který byl magazínem Juice označen za druhého nejlepšího německého rappera všech dob. Nebudou chybět ani již zmínění Snowgoons – djs, kteří spolupracovali s více zahraničními kapelami než domácí DJ Wich. Zajímavý koncept předvede také crew Rap History Berlin ve složení K-Boogie, Marc Hype, DJ Scientist, Sven & MC Trix. Rap History Berlin je proslavená německá série hip hop mejdanů, která se každý díl stylizuje do jiného roku hip hopové historie. Tento zážitek si kromě obyvatel Berlína budou moci poprvé užít i návštěvníci Hip Hop Kempu.

 Klasika z Polska

Z Polska uslyšíte rýmy a housle rappera O.S.T.R. za doprovodu LDZ Orkiestra, boom bap producenty / DJs The Returners s rapperem jménem Ghettosocks z Kanady. Mezi dalšími se objeví také bráchové Pezet / Malolat či nejvýraznější jméno nastupující generace Malpa nebo z loňska ověřená HIFI Banda.

 


Co nabídne doprovodný program?


Letos nabízíme několik klasik i několik novinek. Návštěvníci se mohou těšit na aquazorbing, zápasy v blátě, vert show od jezdců na světové úrovni, basketbalovou arénu, Gambrinus city, nebo jezero s lodičkami a klasickou písečnou pláž.

Letošní Hip Hop Kemp sází na žánrovou pestrost a rozmanitost stejně tak jako na silné zastoupení domácích CZ/SK kapel, čímž zaručuje, že se na devátém ročníků festivalu s atmosférou rozhodně nikdo nudit nebude.

zdroj: Hip Hop Kemp
zavřít