Kabáti letos jen na Malé Skále

Vydáno 14.06.2010 | autor: PR

Jediné letošní koncertní vystoupení skupiny Kabát se uskuteční v rámci 18. ročníku festivalu Benátská noc (29.7. - 1.8.) v Malé Skále uprostřed Českého ráje

Kabáti letos jen na Malé Skále Kabáti letos jen na Malé Skále

Letos „plnoletý“ 18. ročník festivalu Benátská noc přinese to, co nikdo jiný. Druhý festivalový den (v sobotu 31.7.) zde vystoupí legendární skupina Kabát. Její koncertní vystoupení bude v tomto roce vůbec jediné, které pro veřejnost odehrají. Skupina Kabát vloni uspořádala koncertní vystoupení na pražském Vypichu, který navštívilo přes šedesát tisíc diváků. Pořadatelé věří, že toto exkluzivní vystoupení bude více než důstojným dárkem dlouholetým příznivcům festivalu k osmnáctým narozeninám, a že navíc přiláká i ty, kteří o jeho návštěvě doposud jenom uvažovali. Dočkáme se letos návštěvnického rekordu? Není tajemstvím, že české festivaly mezi sebou soutěží o počet diváků... Kdo je pro letošek větším „esem“ čeští Kabáti nebo britští Muse? Uvidíme již na konci července.

 

 

Kabát je tedy poslední skupinou, která doplnila seznam velkým zvučných jmen nejen od nás, ale i ze světa.


Během čtyř dnů zde vystoupí ikony populární hudby jako je například Gary Moore (jeho vůbec první koncert u nás), Slade, Sirenia, Krokus, Fiction Plane, Anna K, Richard Müller, MIG 21, Meky Žbirka, Ewa Farna, Rytmus+Kontrafakt, Vypsaná Fixa, Toxique, Tomáš Klus, Midi Lidi, Charlie Straight, Eddie Stoilow, Kamil Střihavka, Dara Rollins, Nightwork, Fate Magazine a další.

Začínáme už ve čtvrtek 29. července v 17:00 „zahřívacím“ koncertním maratonem, ve kterém vystoupí třeba Kamil Střihavka, No Name a další. Od pátku až do neděle se bude hrát na čtyřech pódiích, připravena bude i Dance Stage Evropy 2.

Program doplní sobotní dopolední neckiáda či vyloženě dámský fotbalový zápas. Kopaná v netradičním pojetí  rockerek 1. RFC Spark začne ve 13:00 a těšit se můžete na hráčky Sparty a Slavie, dále na zpěvačky, missky a samozřejmě vybrané fanynky festivalu (jak se stát součástí týmu a více informací na www.benatskanoc.cz).

Zdroj: Turner
zavřít