LIMP BIZKIT - New Old Song

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

WES BORLAND odchází a hip-hop přichází. Dobře si vzpomínám, jak Wes nenáviděl hip-hop a Fred Durst nechtěl zpívat, jen rapovat a křičet (ano, to bylo období před debutem). Parodií totiž zůstává, že přesně po Wesově odchodu rozdal Fred studiové kotouče víceméně renomovaným DJs, aby si s nimi udělali, co chtěli. Proč však každý z nich ignoroval kytaru? Že by nikdo sílu Borlandova nástroje nepochopil? Hm...
Když se Fear Factory rozhodli zremixovat Demanufacture, také ponechali vybraným remixérům svobodu, ale ohraničili ji jistými podmínkami: ponechání kytary a nebo basové linky (buď jedno nebo druhé); v každé skladbě musela být zachována melodie zpěvu a stavba skladby směla být "rozbitá" pouze tak, aby neztratila tvář originálu. Takhle vzniklo revoluční Remanufacture - první významnější prolomení "berlínské" zdi stojící mezi technomilci a máničkami. Limp Bizkit s takovou zodpovědností ke svým remixům nepřistupovali a tím pasovali New Old Song mnohem níž. Tohle album není a nikdy nebude žádným milníkem. Máte před sebou spíše sběratelskou raritku, na kterou budou slyšet pouze ti, jež se vyžívají ve sbírání noticek typu B-side, Unreleased Track atd. Jinou hodnotu toto album nemá.
Jasně, jména jako William Orbit, P. Diddy nebo Butch Vig jsou poslechu hodná. Jenže, co má fanoušek dělat, když ani jeden remix na desce nenasál ani atmosféru, ani energii ani gradační manýry původní skladby. A naopak z hip-hopového břehu působí všechny kousky tak, jako by stály v půli cesty k opravdovému ghetovitému pojetí (které by mu asi jako jediné slušelo). Takhle je to taková blíže nedefinovatelná křeč.
Možná si měli všichni remixéři nejprve vyrazit na koncert Limp Bizkit, aby pochopili, o co jim vlastně jde. Bez nadupané kytary a znamenitě odehraných bicích je to pouze půlka úspěchu. A na zbytek, podle mého, nemají potenciál. Důkazem budiž třeba verze Re-Arranged, jejíž zpracování předčí skoro jakákoliv vyzváněcí melodie mého mobilního telefonu.
Mají to ti sběratelé těžké, co?

LIMP BIZKIT - New Old Song LIMP BIZKIT - New Old Song

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít