Nebřenského Vltava se vrací

Vydáno 23.09.2010 | autor: PR

Robert Nebřenský se rozhodl vrátit s Vltavou na pódia. Skupina, která ukončila činnost před bezmála sedmi lety, vystoupí 30. září v žižkovském Paláci Akropolis.

Nebřenského Vltava se vrací Nebřenského Vltava se vrací

Když v roce 2003 ohlásila Vltava ukončení činnosti - zbylo po kapele mnoho osiřelých fanoušků a také velká díra na české hudební scéně.

 


Jedna z nejoriginálnějších kapel shromážděná od roku 1986 kolem kytaristy a zpěváka Roberta Nebřenského byla v českých zemích velmi oblíbená a také koncertně nesmírně činná. Diskografie kapely obsahuje 4 alba - Mládí i tak velkou lásku bere s humorem (1994), Šťastnej jako trám (1996), Marx, Engels, Beatles (1998), Když bozi zestárnou (2000) a 1 výběr Best of (2001).

 

 

Rok 2010 má být rokem návratu této dnes již legendární kapely. Současná Vltava chce stavět na novém repertoáru, na druhou stranu se nechce distancovat od původní Vltavy - a proto na koncertech můžeme očekávat i staré dobré písničky.

Sestava "nové" Vltavy částečně vychází z poslední sestavy Vltavy v roce 2003 - Robert Nebřenský (kytara, zpěv), Martin Vajgl (bicí), František Svačina (klávesové nástroje). Novými členy kapely pak jsou Tomáš Uhlík (basa) a především pak Peter Binder (kytara), pro kterého však Vltava není zcela nová kapela, protože již spolupracoval s Vltavou jako host na albu Mládí i tak velkou lásku bere s humorem. Přes léto kapela absolvovala několik předpremiérových vystoupení. Oficiální návrat na pódia proběhne ve čtvrtek 30. září v pražském Paláci Akropolis.

Zdroj: 100promotion

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít