ROB ZOMBIE - The Sinister Urge

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Princ elektrotemnoty Rob Zombie si na nejnovější sólovku pozval Ozzyho Osbournea i DJ Lethala. Výsledkem je "explicit content", jak jinak.
"JSEM NEDOTKNUTELNÁ temnota / Miluješ mě? / Jsem špinavá, černá řeka, do které tě vezmu s sebou / Ještě mě miluješ? / Jsem pekelný stroj / Miluješ mě?," pěje syrově ROB ZOMBIE ve skladbě Demon Speeding na svém nejnovějším sóloalbu. Druhdy určující persona již zaniklých White Zombie zůstává i na něm věrný svému mustru elektronicky poháněného rocku na hranicích heavy metalu a industriálu. Zatěžkané, černočerné kytarové riffy, jedovatá rytmika a charakteristicky zabarvený hlas pod kukučem nájemného vraha jamajské mafie. Je to bezcitné, někdy až ubíjející, častěji přidrzle nihilistické, image zlého hocha velí negativisticky a dusivě komentovat každodenní život i vymýšlet vlastní morbidní příběhy. Rob je fanda hororů, jeden si před časem zkusil i režijně. Jmenuje se Dům tisíce mrtvol, kterážto skladba je v samotném závěru přítomna a kdo ví, možná Rob touto deskou vytvořil jakýsi soundtrack.
Tíživá atmosféra alba do sebe vtahuje jednotlivé kusy jako vír, železitý sound narůstá v uších do makabrózní podoby přízračné noci, ve které defilují nemrtví strašáci. Hřbitov je na dohled. Svět zšeřel. Není těžké nechat se zavalit příkrovem mlhy a černých mraků, tak jak nám to servíruje Zombie. Sestavil zajímavý doprovodný band, v němž nechybí ani schopný bubnobijec Tempesta, do studia sezval hosty Ozzym Osbournem a "slayerem" Kerrym Kingem počínaje a DJ Lethalem konče a vznikla tak nadprůměrná deska. I přesto, že máte někdy při poslechu pocit, jako by vám někdo (to on! to on!) uvázal na krk těžký balvan a s ironickým úšklebkem vás vhodil do vln. Té černé, špinavé řeky, o které tak rád mluví. Milujete ho?

ROB ZOMBIE - The Sinister Urge ROB ZOMBIE - The Sinister Urge

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít