Roska: Underground neexistuje

Vydáno 08.12.2010 | autor: PR

Londýnský producent Roska přijede 9. 12. do Česka na Red Bull Music Academy Club Night. Vystoupí v pražské Meet Factory spolu s dBridgem, Mattem Blackem, Dorian Concept a Jeffem Milliganem.

Roska: Underground neexistuje Roska: Underground neexistuje

Nedávno jsem viděl dokument o londýnské elektronické undergroundové scéně. Oslovili tě filmaři jako jednu z vůdčích postav tohoto žánru?
Já bych neřekl, že jsem nějaká zásadní postava, jen dělám, co mě baví. Jen fajn, že se to libí lidem a je fantastické, že jich je tolik.


Je vůbec dnes ještě možné mluvit o nějakém undregroundu?
Ne, absolutně ne. Říkal jsem to i před natáčením a po tom ve filmu. Internet "zabil" underground, všechno je dnes globální. Ale neznamená to, že vše je mainstream. Funk vždy bude stát mimo hlavní proud a bude zajímat jen úzký okruh lidí.


Jak vlastně vidíš budoucnost funku?
Poslední dva roky pro něj byly dost určující. Objevilo se několik zásadních postav, které ho definovaly pro další léta. Sice někteří tito producenti zároveň rychle zmizeli, ale nechali po sobě velkou stopu. Funk miluju, protože se v něm pořád něco děje. A věř, že toho bude stále dost.


Ve středu přijedeš do Prahy na hudební workshop před Red Bull Music Academy. Co si o tomto projektu myslíš?
Academy je pro mě nedílnou součástí celého roku. Před časem se mi ani nezdálo, že na ní budu učit mladé talenty dělat muziku. Jsem rád, že jim můžu poodkrýt pokličku svýho hrnce. 

Zdroj: Barometr

DMNEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít