DJ TVYKS O FRENCH CONNECTION

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Tento pátek 29.10. proběhne v pražském klubu Radost FX oslava 5. narozenin FRENCH CONNECTION. O tom, jak se "děcko" DJů Tvykse a Dys-Martina má čile k světu, si přečtěte v rozhovoru s prvním z jmenovaných.

DJ TVYKS O FRENCH CONNECTION DJ TVYKS O FRENCH CONNECTION

DJ TVYKS - rozhovor


DJ TVYKS patří mezi nejoriginálnější české DJs. Svým osobitým stylem je vždy schopen na party vystihnout tu pravou atmosféru a pobavit tancechtivé publikum. Hraje všechny odrůdy house music (deep, disco, electro, funky, groove, latino & tech house) a proto jeho sety obsahují velkou dávku energie. Za 11 let svého působení za gramofony vystupoval v řadě prestižních evropských klubů The Social (Londýn, UK), D! Club (Lausanne, CH) nebo L'An-Fer (Dijon, F). Spolupracoval s předním švédským producentem Hakanem Lidbo a jejich společný singl Norr/Východ vydal světově uznávaný britský label Paper Recordings.

Týden co týden moderuje na pražském Rádiu 1 pořad s názvem French Connection a je rezidentem stejnojmenného seriálu parties. Vzhledem k 5. narozeninám projektu jsme se Tvykse zeptali na pár zajímavostí včetně těch, které se týkají oslavy, jež proběhne 29.10. v Radosti FX.


Jak se French Connection po pěti letech daří?

Pořadu se daří bezva. Každé pondělí oblažujeme s Dys Martinem éter Rádia 1 a jde to stále kupředu. Zrovna letos mne francouzská produkce docela nakopla. Po uplynulých dvou letech jsem měl u nich trochu pocit stagnace, ale teď je venku spousta zajímavé a svěží muziky. A to mne vážně dostává. Navíc máme často příjemné ohlasy od našich posluchačů a díky nim cítím, že to celé dává smysl. Měli jsme letos ve studiu i dva zajímavé hosty - Chloé a Paca, kteří zrovna patří k té svěží současné hudení vlně.

French Connection byl projektem vyšlým z dnes již bohužel neexistující agentury Eastbase. Kdo se o tebe s Martinem vlastně od jejího pádu stará?

Nějakou dobu jsem se nestaral o nic a hraní se nabízelo samo, pak jsem se starat začal a nabyl jsem pocitu, že to není směr, kterým bych se zrovna chtěl ubírat. Cítím, že umění je třeba oddělovat od byznysu. A tak jsem rád, že mám momentálně novou agentku u které vím a cítím, že se o mne báječně postará a já můžu veškerou energii věnovat tvorbě muziky a designu. A Martin je právě docela zaneprázdněný designem a co já vím, stará se o sebe sám.

Dys-Martin za tu dobu v podstatě konvertoval k breakbeatu, jak se posunuly tvoje chutě?

Mé chutě se mění ze dne na den :)) Teď je zrovna odbdobí, kdy vychází kvanta zajímavé muziky. A kdybych to měl nějak specifikovat, je mi blízký electro house, kterému zase v Anglii říkají new wave house. Ale tím to celé začíná. Baví mě i hudba, z které je cítit vliv punku a 80. let a to já opravdu můžu.

Sebastien Leger, který na páteční akci vystoupí, není u nás příliš známé jméno. Čím bys ho v krátkosti charakterizoval?

Mladý a talentovaný chlapík, který opravdu ví co dělá a má pro hudbu velký cit. Vzhledem k tomu, že mu je teprve 25 let a momentálně bydlí v Amsterodamu, máme se na co těšit. Pro své live vystoupení slibuje funky - tech house a já věřím, že to bude pěkně šťavnaté.

Když jsme u francouzské scény, máš jako odborník nějaké žhavé tipy?

Jistěže mám :)) Sice nejde o úplné nováčky, ale tato jména mají velký vliv na současný zvuk v Evropě - Ivan Smagghe, potažmo jeho projekt Black Strobe, Chloé, Chateau Flight a jejich fungl nové album The Meal, prvotina I Com od Miss Kittin, a Think Twice coby nováčcci u F Communications. A asi nejžhavějším kandidátem na nováčka je Yuksek, který brzy vydá své debutové album.

A poslední otázkou zpátky k tvé osobě. Je v plánu nějaký tvůj dvanáctipalec?

Docela už bych do něj šel. Materiálu mám teď dost a stále vzniká nový. Vlastně už pomalu klepe na dveře :))


zavřít