QUEEN VYSTOUPÍ V PRAZE

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

QUEEN koncem března vyráží na velké turné po Británii a Evropě. Radovat se však mohou i čeští fanoušci - legendární kapela vystoupí 16.4. v Sazka Areně.

QUEEN VYSTOUPÍ V PRAZE QUEEN VYSTOUPÍ V PRAZE

Poslední turné Queen proběhlo takřka před dvaceti lety v roce 1986, tedy pět let předtím, než zemřel zpěvák Freddie Mercury... Během šňůry bude na postu zpěváka hostovat Paul Rodgers, někdejší frontman skupin Free a Bad Company.

Kytarista Brian May k tomu řekl: "Nikdy jsem si nemyslel, že k něčemu podobnému dojde. Vždycky jsem byl proti tomu pokoušet se někým nahradit Freddieho, pak jsem ale potkal Paula. Nijak se nesnaží Freddieho napodobit a zaujmout jeho místo, dělá to po svém..."

Idea vzájemně spolupracovat se zrodila loni v září, kdy si May a Rodgers na londýnských oslavách padesátých narozenin Fender Stratocasteru spolu zahráli opus All Right Now. O několik týdnů později už následovalo společné vystoupení Queen s Rodgersem u příležitosti uvedení kapely do britské síně slávy.

Nadšení pro společné hraní bylo všeobecné a tak se zrodil nápad vyrazit na turné. "Zafungovala mezi námi jakási přirozená chemie," míní Rodgers a Roger Taylor dodává: "Dost našich věcí vychází z blues a Paul je velmi citlivý bluesový zpěvák."

Společné turné Queen a Paula Rodgerse bude nepochybně jednou z největších kulturních událostí tohoto roku. Je potěšitelné, že u toho mohou být i příznivci v České republice.

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít