BO DIDDLEY VYSTOUPÍ POPRVÉ V PRAZE!

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Jedna z největších legend rock´n´rollu BO DIDDLEY se historicky poprvé představí i pražskému publiku 21. dubna v Lucerna Music Baru. Po vystoupení Jerryho Lee Lewise a Chucka Berryho máme příležitost zažít rock´n´roll přímo od dalšího z „vynálezců“ tohoto stylu.

BO DIDDLEY VYSTOUPÍ POPRVÉ V PRAZE! BO DIDDLEY VYSTOUPÍ POPRVÉ V PRAZE!

Bo Diddley, legenda světového Rock'n'rollu a Rythm & Blues, autor hitů jako např. "Who Do You Love", "I'm a Man", "Mona" a "Not Fade Out", vystoupí se svou proslulou čtvercovou kytarou v Lucerna Music Baru v Praze. Koncert, který se stane v pořadí již třetí akcí oslavující výročí 50ti let od vydání první rock’n’rollové nahrávky, by mohl mimo jiné nést i přívlastek - „Dotkněte se hvězdy“. Není totiž zvykem, aby osobnost světového formátu, jako je Bo Diddley, vystupovala v tak komorním prostředí, jakým Lucerna Music bar určitě je. Můžete se s námi vrátit v čase o několik desítek let zpět a zažít, jak to asi vypadalo, když Bo Diddley vystupoval na pódiu doutníkovým kouřem zamlženého chicagského klubu. Diváci budou mít jedinečnou šanci doslova se dotknout hvězdy.

The Originator(původce, otec) - výstižná přezdívka pro Bo Diddleyho.

Muzikant, kterého svět zná pod jménem Bo Diddley, dokázal za 5 desetiletí svého působení výrazně ovlivnit a obohatit světovou rock’n’rollovou, Rythm&Bluesovou a populární hudební scénu. Svou charakteristickou inovací rytmu hudby, psychadelickou hrou na své jedinečné čtvercové kytary, angažováním žen v doprovodných kapelách, divokými vystoupeními na jevištích, či na svou dobu odvážným „rapováním“, předběhl všechny ostatní. Jeho vliv na ostatní hudebníky, tmavé i světlé pleti, je bezpochyby nesmírný. Mezi ovlivněné patří například Jimmy Hendrix, kapely Rolling Stones a Animals nebo Buddy Holly.

Není třeba jmenovat všechna hudební ocenění, které Bo Diddley za svou kariéru získal, nebo zařazení jeho písní do dlouhodobých světových top výběrů renomovaných časopisů, či rádií. Vůbec už ne rekordní počty prodaných nosičů. Jak sám Diddley zpívá a prohlašuje: „Nesuďte knihu podle obalu“. Přijďte se raději 21.4. do Lucerna Music Baru přesvědčit o tom, že vyjímečnost Bo Diddleyho je nezpochybnitelná.

Není divu, že letos, kdy rock’n’roll slaví své 50.narozeniny, oslavuje Bo Diddley svých 50 let v hudební branži.

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít