Bring Me The Horizon a Billy Talent byli potvrzeni jako hvězdy pražského Aerodrome festivalu

Vydáno 13.01.2016 | autor: redakce

Třetí ročník Aerodrome festivalu, který se uskuteční pod širým nebem na PVA EXPO Letňany 15. června, nabídne vedle dříve ohlášených amerických rockerů Korn další dvě žádané kapely. Z Kanady si to k nám opět namíří punk rockeři Billy Talent a z Velké Británie stále známější Bring Me The Horizon. O účinkování obou skupin se spekuluju už od minulého týdne, nyní jsou tedy obě jména definitivně potvrzena. 

Bring Me The Horizon a Billy Talent byli potvrzeni jako hvězdy pražského Aerodrome festivalu Billy Talent v Česku vyprodali už dva koncerty

Billy Talent, kteří debutovali v roce 2003 stejnojmenných albem, jsou mnohými označováni za punk-rockové mluvčí své generace. Milión prodaných desek v Kanadě a téměř tři milióny nahrávek, které si zakoupili posluchači po celém světě, jim vynesly multiplatinové prodejní statuty za alba Billy Talent I, II a III a platinový certifikát za prodej poslední desky Dead Silence (2012). Jejich kariéra je rovněž lemována sedmi cenamina Juno Awards a deseti cenami na MuchMusic Video Awards, kde jsou nejčastěji nominovanou kapelou v historii (32x).

Bring Me The Horizon a Billy Talent v červnu na pražském Aerodrome Festivalu? Je to veřejné tajemství

O jejich velké oblibě u tuzemského publika svědčí jak naplněná Sportovní hala v roce 2008, tak beznadějně vyprodaný koncert v Lucerně o čtyři roky později. S příchodem nového roku se kapela uzavřela do nahrávacího studia, kde připravuje materiál pro nové album, které by ráda vydala do léta.Málokterá skupina momentálně čeří světové rockové hladiny více než britští Bring Me The Horizon. Jejich loňská nahrávka That's The Spirit aspiruje na jedno z komerčně nejúspěšnějších rockových alb loňského roku. Během své dvanáctileté historie zatím nahráli pět desek. Bring Me The Horizon se pozvolna přenesli od deathcorových počátků na klubové scéně až k současnému modernímu rockovému zvuku, se kterým ovládli mainstreamové rozhlasové i prodejní hitparády na obou stranách Atlantiku či vyprodali slavnou londýnskou Wembley Arenu. Vystupovali i na nejprestižnějších hudebních akcích napříč kontinenty - australským Soundwave festivalem počínaje přes Rock Am Ring v Německu po legendární americké Warped Tour.

RECENZE: Bring Me The Horizon šlápnou občas vedle, silný duch ale vítězí

Bring Me The Horizon však ani na svém kariérním vrcholu nestagnují a vyhledávají nové výzvy. Jednou z nich je i dubnový charitativní koncert na podporu mladých lidí bojujících s rakovinou, jenž se odehraje v proslulé Royall Albert Hall a pro který kapela nacvičuje vystoupení se symfonickým orchestrem.

Vstupenky na Aerodrome festival jsou k dostání v síti Ticketportal. Dnešním dnem počínaje jsou k dispozici za 1490 korun.

tz, jm

 

zavřít