LIVE: Halový Aerodrome festival: Korn předvedli nářez, Bring Me The Horizon vizuální show

Vydáno 16.06.2016 | autor: Dominik Pavliš

Festival Aerodrome má za sebou v pořadí již třetí ročník. Z původního místa konání - PVA EXPO Letňany - se z produkčních důvodů přesunul do holešovické Tipsport arény, což byl podle reakcí na sociálních sítích pro některé důvod tento ročník vynechat. Kdo se rozhodl nedorazit, ať už z jakéhokoliv důvodu, udělal chybu. Letní open air festivaly mají samozřejmě své nenapodobitelné kouzlo, ovšem haly či kluby svědčí některým skupinám přeci jen více. A všechno zlé je k něčemu dobré.

LIVE: Halový Aerodrome festival: Korn předvedli nářez, Bring Me The Horizon vizuální show Korn rozpálili fanoušky i v hale. Foto: Jiří Staněk

AERODROME FESTIVAL
TIPSPORT ARÉNA, PRAHA
15. 6. 2016

Kolem čtvrté hodiny odpolední festival zahájila skupina Zebrahead z Kalifornie. Svou energickou směsicí punk rocku, alternativního rocku a hip hopu rozehřívala polozaplněné Holešovice a nechyběly skladby jako Call Your Friends, Hell Yeah! nebo Falling Apart.

Aerodrome festival bouřil i v hale: Prahu dobyli Korn, Bring Me The Horizon i Billy Talent

Následující hodina patřila vyznavačům kvalitního punk rocku. Postarala se o ní vlivná kapela konce osmdesátých let dvacátého století - Bad Religion. I přes pokročilý věk členů působí stále svěže a na jejich nevtíravý, sympatický a na punkrock trochu netradiční projev se kouká opravdu příjemně.

BILLY TALENT HRÁLI KLASIKU, BMTH POTĚŠILI MLADÉ

Lehčí "chladnost" publika vymyzali skvělí Billy Talent, kteří svou show odehráli na výbornou se stoprocentním výkonem - a energie se promítla i do samotných fanoušků. Skupina naservírovala i dvě skladby z nadcházející desky Afraid Of Heights - Louder Than The DJ a skladbu pojmenovanou po albu. Krom nich zazněly také hity Red Flag, Fallen Leaves, Rusted From The Rain a svůj třináctipísňový setlist zakončili songem Viking Death March.

vložte odkaz, text nemažte

Post předposlední kapely zaujala britská senzace a miláčci mladší generace Bring Me the Horizon. Skupina prošla od svého počátku mnoha proměnami, ovšem nikdy ne tak razantní, s jakou přišla s poslední deskou That’s The Spirit z minulého roku. Dokořán si díky ní otevřela dveře do světa mainstreamu. Nijak jí to neuškodilo a poměrně zábavným způsobem zvládá rozproudit usedlé vlny rock'n'rollu. Z tohoto alba mohli návštěvníci slyšet písně Happy Song, která zazněla na úvod, True Friends, Throne, Avalanche a Follow You. Dále například setlistu dominovaly skladby Drown, Sleepwalking či The House Of Wolves. Kdo primárně nešel na BMTH, musel být příjemně překvapen minimálně vizuální show, jakou skupina předvedla. 

VRCHOL V PODÁNÍ KORN

Čtvrt hodiny před desátou večerní se dočkala nejpočetnější část publika svých headlinerů - Korn. Nu-metalová pětice z Kalifornie disponovala asi nejlepším zvukem ze všech zúčastněných. Svůj set zahájili písní Right Now a následovaly skladby jako Here To Stay, Coming Undone nebo Did My Time. Nezapomnělo se ani na bubenické sólo Raye Luziera či hezky podaný cover Pink Floyd - Another Brick In The Wall. Festival zakončili Korn přídavky 4 U, Got The Life a notoricky známou písní Freak On A Leash.

text: Dominik Pavliš, foto: Jiří Staněk, David Webr

Témata: Aerodrome festival, Korn, Bring Me The Horizon, Billy Talent, festival

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít