Do Chapeau Rouge přijede v květnu milovník řecké mytologie Talos

Vydáno 27.01.2019 | autor: redakce

Eoin French, známý jako Talos, je irský zpěvák a producent, jehož skladby vás svou konejšivou produkcí i laskavým falsetem zavedou do něžných emocionálních nálad. Mimo hudební dráhu se Talos věnoval studiu architektury, která ho nadále inspiruje ve skládání písní. Na začátek února chystá vydání druhého alba Far Out Dust, s nímž 23. května zavítá do pražského Chapeau Rouge.

Do Chapeau Rouge přijede v květnu milovník řecké mytologie Talos Do Chapeau Rouge přijede v květnu milovník řecké mytologie Talos

Milovník řecké mytologie French od šesti let hraje na klavír, svou první kapelu založil ale až během studia architektury. Příprava debutu Wild Alee mu trvala déle než tři roky, ale vyplatila se; The Irish Times desku označili jako spektakulární, The Independent o ní hovořil jako o ohromující a magazín The Line of Best Fit o ní napsal, že vám při jejím poslechu naskáče husí kůže.

BAS v březnu v Chapeau Rouge představí své pojetí rapu s afro-karibskými vlivy

Na letošní rok chystá Talos druhé album s názvem Far Out Dust, ohromující směs organické elektroniky se smyslem objevovat nepoznané. Novinka vznikala na cestách mezi New Yorkem, Los Angeles, Londýnem nebo Reykjavíkem: "Hodně nových skladeb jsem psal v dodávce. Díky vzdálenosti od domova jsem byl schopný odpoutat se od toho, na co jsem zvyklý a uvažovat trochu jinak. Chvílemi to bylo děsivé, ale myslím, že výsledek za tuhle zkušenost stojí," dodává Talos. Far Out Dust vychází 8. února.

tz, jm

Témata: Talos, Far Out Dust

zavřít